“Divas dzejas sejas” Jasmuižā

13.09.2019.

12. septembrī Jasmuižā notika ikgadējais Dzejas dienu pasākums “Divas dzejas sejas”, kurā piedalījās dzejnieces Indra Brūvere-Daruliene un Zane Brūvere-Kvēpa.

Indra Brūvere-Daruliene ir tulkotāja un atdzejotāja, galvenokārt no lietuviešu valodas, raksta dzeju bērniem. Indra organizē, vada un piedalās dažādos literāros pasākumos, semināros un dzejas festivālos. Raksta dzeju bērniem. Darbi publicēti almanahos, žurnālos, dzejoļi tulkoti un publicēti lietuviešu valodā.

Zane Brūvere-Kvēpa ir tulkotāja un atdzejotāja no lietuviešu un turku valodas, raksta dzeju bērniem. Darbojusies sabiedrisko attiecību jomā, vada un organizē literāros pasākumus, ir jauno autoru atklājēja. Darbojas literārā konkursa bērniem un jauniešiem “Doma izgaismo vārdu” žūrijā, vadījusi dzejas meistardarbnīcas, dzeja un atdzeja publicēta presē.

Abām dzejniecēm 2018. gadā kopā ar tēvu, dzejnieku Pēteru Brūveri iznācis dzejoļu krājums „Brūveri brūvē”, kas “Bērnu un jaunatnes žūrijā” 2018. gadā ieguva godpilno trešo vietu.

Indras Brūveres-Darulienes un Zanes Brūveres-Kvēpas dzejoļus komponējis komponists Māris Lasmanis.

Dzejas dienu pasākumā abas dzejnieces lasīja gan savu dzeju, gan tēva Pētera Brūvera dzejas rindas. Pasākumu apmeklēja daudzu mācību iestāžu audzēkņi, kuriem bija iespēja piedalīties arī dzejas meistardarbnīcā, veidojot kopējus dzejoļus.

Pasākuma mērķis bija Raiņa jaunības dzīvesvietā popularizēt Dzejas dienu tradīciju un veicināt interesi par mūsdienu bērnu dzeju.

Paldies pasākuma atbalstītājiem: Valsts kultūrkapitāla fondam un Aizkalnes Tautas namam!

Solvita Kleinarte,
Raiņa un Aspazijas muzeja vadītājas vietniece

Pēdējās izmaiņas: 13.09.2019.