5. TV raidījums: Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!

11.09.2019.

“Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” ir jauns un unikāls raidījumu cikls par ikdienu un notiekošo pierobežā, kā arī iedzīvotāju spējām un zināšanām kritiski vērtēt mediju saturu, par mediju pieejamību attālākajos valsts novados un speciālistu viedokli par to.

Līdz nākamā gada janvāra beigām Latgales reģionālā televīzija veidos desmit raidījumus, kuru laikā žurnālistes Ausma Sprukte, Beatrise Jakobsone un Svetlana Dudarenoka dosies uz Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas pierobežu. Tur viņas tiksies ar Daugavpils, Krāslavas, Dagdas, Zilupes, Ludzas, Ciblas, Kārsavas, Baltinavas un Viļakas novadu iedzīvotājiem, pašvaldību vadītājiem, citiem žurnālistiem, lai pārrunātu sāpīgākos jautājumus, kas saistīti ar mediju telpu, uzzinātu mediju lietošanas paradumus, gan arī kopā pildītu uzdevumus un ar to palīdzību mācītos kritiski vērtēt informāciju. Noslēdzošajā raidījumā būs uzrunāti augstāko izglītības iestāžu, NEPLP, ministriju, kā arī citu institūciju speciālisti, lai rastu risinājumus situācijas uzlabošanai.

Piektajā raidījumā žurnāliste Ausma Sprukte viesosies Kārsavas novadā, kur kā jau ierasts satiks un pildīs uzdevumus kopā ar dažāda vecuma iedzīvotājiem un pašvaldības vadītāju Ināru Silicku. Šajā reizē līdz ar stāstiem par ikdienas mediju lietošanas paradumiem izskanēs arī viedokļi par to, ko būtu jāuzlabo avīžu, radio un televīziju saturā, lai tās vairāk patērētu arī jaunieši, ne tikai vecāka gada gājuma paaudze. Bet Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas pārstāve Klinta Ločmele turpinās stāstīt par ieteikumiem, kas palīdz atšķirt dezinformāciju no patiesām ziņām, šajā reizē uzmanību pievēršot viedokļu daudzveidībai un ziņās izmantotajiem argumentiem.

Piekto raidījumu cikla “Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” raidījumu skatieties jau nākamajā trešdienā 18. septembrī pl. 19:30 kanālā Re:TV, kā arī kanālā RīgaTV 24 ceturtdien 19. septembrī pl. 14:30. Dienu vēlāk raidījumu varēs atrast arī mājas lapā www.lrtv.lv, LRT sociālo tīklu kontos www.facebook.com, www.youtube.com, kā arī platformā xtv.lv.

Latgales reģionālā televīzija raidījumu izveidei guva atbalstu programmā “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā”. Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”.  #SIF_MAF2019

Ausma Sprukte,
Projekta vadītāja, LRT žurnāliste

Pēdējās izmaiņas: 11.09.2019.