Aizvadīta aktīva vasara Pansionātā “Preiļi’

06.09.2019.

Saulainajos un siltajos vasaras mēnešos brīvajā laikā notiek pansionāta iemītnieku aktivizēšana sociālās rehabilitācijas ietvaros. Kā tas ir iegājies pēdējos gados, arī šovasar Pansionātā “Preiļi” strādāja jaunieši no Preiļu novada izglītības iestādēm. Pansionāta iemītniekiem bija iespēja satikties ar jauniešiem katru dienu, uzspēlēt kādu spēli vai arī kopā piedalīties izglītojošās nodarbībās un aktivitātēs. Arvien vairāk tiek iepazīta Preiļu pilsēta, tās skaistākās vietas. Kopā ar Preiļu novada jauniešiem, kuri strādā vasaras mēnešos pansionātā „Preiļi”, ir lielāka iespēja pansionāta seniorus aizvest uz mūsu pilsētas skaisto parku patīksmināties par silto vasaru un jauko dabu, kā arī apmeklēt pilsētas bibliotēku.

Š.g. augustā kopā ar mūsu pašvaldības iestāžu un kolektīvu pārstāvjiem Preiļu novada Labklājības pārvaldes Pansionāta „Preiļi” darbinieces piedalījās skaistajos Preiļu pilsētas svētkos.

Lai paplašinātu sociālā darba speciālistu kompetenci un profesionālo pieredzi, pansionātā “Preiļi” š.g. 29.augustā darba pieredzes apmaiņas vizītē viesojās Madonas novada pašvaldības ilgstošas sociālās aprūpes iestādes “Mārcienas” pansionāta darbinieki. Mārcienas pansionāts klientu skaita ziņā ir līdzvērtīgs Preiļu novada Labklājības pansionātam “Preiļi”. Viņiem ikdienā strādā 33 darbinieki, kuri aprūpē 61 pansionātā dzīvojošo klientu.

Mārcienas pansionāts ir samērā jauna sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcija, kura savas durvis ir vērusi tikai 2016. gada 1. novembrī. Mārcienas pansionāts ir izveidots bijušajā pirmsskolas izglītības iestādes ēkā, kura divu gadu garumā tika pārveidota un pielāgota pansionāta vajadzībām. Tas ir viens no modernākajiem un lielākajiem pansionātiem Madonas novada teritorijā. Pansionāts ir izvietots trīs stāvu ēkā, kurā ir ierīkots moderns lifts un  drošības poga. Ciemiņi pastāstīja, ka klienti ar īpašām vajadzībām ir pilnībā nodrošināti ar visu nepieciešamo, jo institūcijas iekšējā un ārējā vide ir aprīkota ar visu nepieciešamo, lai cilvēks justos droši un varētu apmierināt visas savas vajadzības.

Sociālā darba pieredzes apmaiņas brauciena dalībnieks atzina, ka šādi braucieni ir vērtīgi, jo katrs no dalībniekiem var gūt vērtīgu informāciju un pozitīvu pieredzi turpmākajai darbībai savā institūcijā, lai izvērtētu esošā sociālā pakalpojuma būtību, kā arī lai attīstītu un pilnveidotu savu pakalpojumu institūcijā.

Lai jaukā tikšanās paliktu ilgā atmiņā, ciemiņiem vajadzēja rakstīt novēlējumu mājas saimniekiem un to jāiesien sirsniņu kokā. Svētīgi ir dalīties gan zināšanās, gan pieredzē, jo tikai tā mēs varam gūt jaunas prasmes, idejas turpmākam ne tik vieglajam un apzinīgajam darbam.

J.Sparāne,
Pansionāta sociālā darbiniece

Pēdējās izmaiņas: 06.09.2019.