Preiļus apmeklē delegācija no Azerbaidžānas

04.09.2019.

3. septembrī Preiļu novadu apmeklēja pašvaldību pārstāvju delegācija no Azerbaidžānas, lai tuvāk iepazītos ar izglītības un sociālā darba jomu, kā arī pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas. Delegāciju vadīja Azerbaidžānas Republikas Rajonu nacionālās asociācijas izpildsekretārs Tofigs Hasanovs (Tofig Hasanov), tās sastāvā Preiļus apmeklēja Surahani reģiona pašvaldības vadība, izglītības un komunālās jomas pārstāvji.

Preiļu pilsētas apmeklējumam bija atvēlētas nedaudzas stundas, tomēr ciemiņi paspēja gūt ieskatu par jomām, kas viņus interesēja. Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas direktore Ligita Pauniņa iepazīstināja viesus ar izglītības iestādes mācību procesu, moderni iekārtotajiem mācību kabinetiem, ārpusstundu nodarbību un atpūtas telpām audzēkņiem. Direktores vietnieks Juris Erts izsmeļoši pastāstīja par Robotikas klubu, tā darbu un jauniešu gūtajiem sasniegumiem pasaules mēroga sacensībās. Viesi bija patīkami pārsteigti par izglītības iestādes mūsdienīgo aprīkojumu mācību procesa nodrošināšanai un izrādīja īpašu interesi par robotikas nozari.

Vizītes laikā Azerbaidžānas ciemiņi tikās ar Preiļu novada domes priekšsēdētājas vietnieku Juri Želvi un pašvaldības izpilddirektoru Vladimiru Ivanovu. Sociālās jomas jautājumi tika pārrunāti ar Labklājības pārvaldes vadītāju Lauri Pastaru.

Vizītes noslēgumā viesi iepazinās ar Latgalē otro apmeklētāko tūrisma objektu – Leļļu galeriju – un ar interesi izbaudīja jaunākā tūrisma objekta – Metālmākslas galerijas – piedāvājumu.

Kā norādīja Tofigs Hasanovs, Azerbaidžānas pārstāvji ir ieinteresēti attīstīt sadarbību ar Preiļu novadu vairākās jomās, tuvākajā nākotnē tiek plānota ciešāka sadarbība kultūras nozarē.

Šogad aprit septiņi gadi, kopš Preiļu novada dome noslēgusi sadarbības līgumu ar Sahilas rajona pašvaldību Azerbaidžānā. Līdz šim jau notikušas tikšanās starp abu pašvaldību vadību, Sahilas rajona pārstāvji viesojušies Preiļu novadā pilsētas svētku laikā.

Pirms Preiļu novada apmeklējuma Azerbaidžānas delegācijas pārstāvji iepazinās ar Jēkabpils pilsētas pašvaldības darbu, līdz nedēļas beigām ciemiņiem plānots apmeklēt arī Rīgas un Jūrmalas pašvaldības.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 04.09.2019.