Preiļu parka teritorijā atklāti tenisa korti un vārtu stabi

24.06.2019.

22. jūnijā Preiļu pilsētas parka aktīvās atpūtas zonas teritorijā vienlaicīgi norisinājās divi svinīgi projektu noslēgumi, kuros tika atklāti jaunizbūvētie tenisa korti un renovētie vārtu stabi.

Objektu atklāšanā piedalījās LR 13. Saeimas deputāts Aldis Adamovičs, Latgales reģiona attīstības aģentūras direktors Māris Bozovičs, Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda, Preiļu novada domes izpilddirektors Vladimirs Ivanovs, NKMP Latgales reģionālās nodaļas vadītāja-valsts galvenā inspektore Vilma Platpīre, Preiļu muižas kompleksa un parka pārvaldniece Sanda Čingule-Vinogradova, Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolas direktors Edgars Vaivods, būvuzņēmēji – SIA “Preiļu celtnieks” komercdirektors Egils Stikāns un SIA “Ošukalns Celtniecība” pārstāvis Jānis Grīnmanis, kā arī novada iedzīvotāji. Pasākumu emocionāli bagātināja Preiļu novada Jauniešu pūtēju orķestris.

Kā pirmais notika Preiļu parka vārtu stabu renovācijas noslēguma pasākums, kura laikā klātesošajiem bija iespēja iepazīties ar atjaunotajiem galvenajiem muižas vārtiem. Jau ilgāku laiku bija saglabājušies tikai trīs vārtu stabi, ceturtajam gandrīz sagrūstot, bet kopš jūnija mēneša tie ir  veiksmīgi atjaunoti, ļaujot muižas kompleksa vēsturiskajai vērtībai pamazām atgriezties. Šie vārti ir uzskatāmi par vecāko parka būvi, kura līdz mūsdienām vēl saglabājusies, celti krietni agrāk nekā smailloka sarkano ķieģeļu vārti Raiņa bulvārī un Pils ielas pusē, tāpēc vizuāli tie būtiski atšķiras. Kopējās vārtu stabu restaurācijas izmaksas sastādīja 15600,81 eiro. Restaurācijas darbi tika līdzfinansēti no Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes un pašvaldības līdzekļiem. Pilnajā tehniskajā būvprojektā vārtiem ir paredzētas arī vārtu vērtnes, tāpēc, turpinot vārtu pilnīgu restaurāciju, pašvaldība plāno piesaistīt finansējumu Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes kultūras pieminekļu glābšanas programmā.

Pasākuma turpinājumā klātesošie atklāja jaunu publisku sporta infrastruktūras objektu aktīvās atpūtas zonā – sporta laukumu ar diviem tenisa kortiem. Uzreiz pēc oficiālās daļas kortos norisinājās paraugspēle, kurā savu meistarību apliecināja Latvijas Tenisa Savienības un Starptautiskās Tenisa Federācijas sertificēts tenisa treneris Andrejs Krūmiņš kopā ar jaunajiem tenisa spēles lietpratējiem – Andreju Krūmiņu junioru, Dignu Konovalovu, Oskaru Dzērvīti un Paulu Kapaču. Tenisa korti tapuši Latvijas valsts budžeta finansētās mērķprogrammas “Veselīga dzīvesveida aktivitāšu veicināšana Latgalē” Latgales reģiona attīstības aģentūras projekta “Latgales reģiona iedzīvotāju aktīva dzīvesveida iespēju paplašināšana – AKTĪVS LATGALEI” ietvaros. Korti izbūvēti ar mērķi sekmēt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu Latgalē, pilnveidojot reģiona pievilcību reģiona iedzīvotājiem un visiem, it īpaši jauniešiem. Korti dod iespēju Preiļu un apkārtnes iedzīvotājiem un viesiem trenēties tenisa spēli un aktīvi pavadīt brīvo laiku, tie ir atvērti ikvienam interesentam katru dienu laika posmā no plkst. 10:00 līdz plkst. 22:00. Kopējās tenisa kortu izbūves izmaksas ir 96113,46 eiro. Projekta īstenošana ir līdzfinansēta no Latgales reģiona attīstības aģentūras un pašvaldības līdzekļiem.

Jolanta Upeniece,
Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 23.08.2019.