Preiļu novada Invalīdu biedrības un Dienas aprūpes centra kolektīvu pieredzes gūšanas brauciens

22.08.2019.

7. augustā pie Preiļu novada Labklājības pārvaldes pulcējās prāvs pulciņš cilvēku – Invalīdu biedrības locekļi kopā ar Dienas aprūpes centra apmeklētājiem grasījās uzsākt pieredzes gūšanas braucienu uz Daugavpili. Rīts bija drēgns, tas varbūt kādu arī satrauca, bet pati diena izvērtās ļoti brīnišķīga. Brauciens bija kā iepazīšanās ar Daugavpils pilsētas invalīdu biedrību, pie viena apskatot Latgales Zoodārzu un M. Rotko mākslas centru Daugavpils cietoksnī.

Vispirms apmeklējām Latgales Zoodārzu, kas ir samērā neliels, taču baudāms; te mākslīgos džungļos dzīvo žņaudzējčūskas, bruņurupuči, kaimans, dažnedažādas zivis un dažādu sugu kukaiņi. Lai arī nelielā teritorijā, tomēr te dzīvo aptuveni  75 dažādu sugu dzīvās radības, zoodārzs darbojas arī kā patversme eksotiskajiem dzīvniekiem, ko ir vērts apskatīt.

Ceļu turpinot, apciemojām Daugavpils pilsētas invalīdu biedrību, kur tikām brīnišķīgi uzņemti, baudot sarunas, kopā būšanu un saimnieku cienastu. No mūsu puses, biedrības vadītāja bija sarūpējusi saldu ciemakukuli. Daugavpilieši iepazīstināja ar savas biedrības darbību – aktivitātēm sportā, invalīdu aprūpē, brīvā laika pavadīšanā. Ņemot vērā to, ka arī mums pašiem, cerams drīzumā, būs jāiekārto telpas, tad šī tikšanās bija nozīmīga Daugavpils kolēģu pieredzes apgūšanā.

Pēcpusdienā tika apmeklēts Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, kas atrodas cietoksnī. Iepazināmies ar M. Rotko biogrāfiju, apskatījām oriģināldarbus. Brauciena dalībnieki aktīvi iesaistījās diskusijās ar gidu par mākslu, tās vēsturi un mākslas virzieniem. Apskatījām Baltijas valstu laikmetīgās keramikas izstādi un citu valstu mākslinieku darbu izstādes. Interesants bija pats cietoksnis ar ieeju pa krāšņajiem, 2014.g. restaurētajiem Nikolaja vārtiem.

Pateicamies Preiļu novada domei, kas sniedza atbalstu brauciena realizēšanai.

Antons Valainis,
Preiļu novada Invalīdu biedrības revidents

Pēdējās izmaiņas: 22.08.2019.