Izskanējuši krāšņi Preiļu pilsētas svētki

22.08.2019.

No 16. augusta līdz 18. augustam krāšņi nosvinēta Preiļu pilsētas 91. dzimšanas diena un 671. gadskārta, kopš Preiļi pirmo reizi minēti vēsturiskajos rakstos. Gan preiliešiem, gan pilsētas viesiem svētki piedāvāja apjomīgu programmu dažādām gaumēm un dažādu vecumu iedzīvotājiem.

Mūs visus priecēja brīnišķīgais saulainais laiks, jaunatklātā strūklaka renovētajā laukumā pretī Kultūras namam, pasākumu un koncertu daudzveidība un kvalitāte, tāpēc apmeklētāju skaits pārsniedza gaidāmo – šogad Preiļu svētki bija īpaši kupli apmeklēti visu trīs dienu garumā!

Preiļu kultūras namā netrūka interesentu, lai apskatītu 5. Starptautiskā Autorleļļu festivāla izstādi, kurā šogad piedalījās 57 starptautiski atzīti leļļu mākslinieki, no kuriem 45 bija sastopami klātienē Preiļos. Dažādās tehnikās veidotas lelles bija atceļojušas no 14 valstīm – Vācijas, Nīderlandes, Itālijas, ASV, Krievijas, Čehijas, Gruzijas, Lietuvas, Igaunijas, Latvijas, Turcijas, Baltkrievijas, Ukrainas un Moldovas. Festivāla laikā Preiļu Mūzikas un mākslas skolā pasaulē pazīstamu mākslinieku vadībā darbojās meistarklases bērniem.

Pasaku Trādirīdis, Vakara noskaņu koncerts, Autorleļļu festivāla atklāšanas  un noslēguma pasākumi, Jauniešu nakts Preiļu parka estrādē, pilsētas modināšana, svētku tirgus, Rīta un vakarpuses koncertprogrammas, ērģeļmūzikas koncerts katoļu baznīcā, balle parkā, jauniešu pūtēju orķestra koncerts ar defilē programmu un Ukrainas meiteņu uzstāšanās ietina pilsētu mūzikas skaņās un dāvāja labu garastāvokli ikvienam.

Jautrību radīja Latgales gliemežu skriešanās 2. čempionāts, kopības sajūta vienoja krāšņā gājiena dalībniekus, un balvas saņēma Preiļu novada sakoptāko māju konkursa dalībnieki.

Svētību pilsētai dāvāja Svētku dievkalpojumi pilsētas dievnamos, bet labu darbu kārtējo reizi paveica Viduslatgales pārnovadu fonds ar sarīkoto Labdarības Bumbu ralliju un savāktajiem ziedojumiem 3721 eiro apmērā Preiļu pils turpmākajiem renovācijas darbiem. Svētkus kuplināja arī vairāki izzinoši pasākumi – Grāmatu svētki Preiļu Galvenajā bibliotēkā, Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja piedāvātās izstādes un pasākumi, Novadnieku telts un Jauniešu centra ,,ČETRI” info telts, Preiļu Galvenās bibliotēkas radošās darbnīcas un grāmatu izloze.

Par sportisku piedzīvojumu svētki izvērtās tiem, kuri piedalījās vai vēroja Latvijas spēkavīru čempionāta 4. posmu, Ģimeņu sporta spēles, Rīta copi, pludmales volejbola turnīru un 2. līgas spēli futbolā.

Svētku laikā ar mums kopā bija Preiļu novada Goda pilsonis Dāvids Zilbermanis, pie mums viesojās novada sadarbības partneru un draugu delegācijas no Utenas (Lietuva), Glubokoje (Baltkrievija) un Ņižinas (Ukraina).

Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda izsaka pateicību svētku organizatoriem, dalībniekiem, māksliniekiem, brīvprātīgajiem un sadarbības partneriem par līdzdalību un atbalstu svētku organizēšanā. “Mēs kārtējo reizi esam apliecinājuši to, ka protam radīt prieku citiem un priecāties paši. Svētki rada pacilātību par paveikto, jo mēs paši veidojam notikumus un attieksmi pret tiem. Tāpēc pateicos ikvienam preilietim un viesim, kurš ar savu apņēmību un pozitīvu attieksmi iesaistījās svētku noskaņas radīšanā. Kopā mēs esam paveikuši milzīgu darbu!”, tā Maruta Plivda novērtē šī gada svētku organizēšanu un norisi.

Pateicamies svētku informatīvajiem atbalstītājiem: Vietējai Latgales Avīzei, avīzei “Latgales Laiks”, Latgales Plānošanas reģionam, Interneta portāliem – Latvia.travel, News.lv un Laiki.lv.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 22.08.2019.