Preiļu pilsētas svētkos Eiropas teltī būs iespēja uzzināt par Eiropas Savienības finansējuma piesaisti savai saimniecībai

13.08.2019.

Lai informētu par Eiropas Savienības (ES) sniegtajām iespējām lauku apvidos, par finansējuma saņemšanu mazajām un vidējām saimniecībām, par jauniešu iespējām, kā arī citām atbalsta programmām, Eiropas Komisija Zemgales un Latgales novados organizē informatīvu kampaņu „Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne.” Eiropas telts nākamā pieturvieta būs Preiļu pilsētas svētkos, 17. augustā.

„Lauki ir būtiska Eiropas asinsrites daļa. Savukārt aktivitāte laukos nav iedomājama bez lauku saimniecībām un uzņēmējdarbības, un vissvarīgāk – bez iedzīvotājiem. Ar ES finansējumu var attīstīt savu uzņēmējdarbību, apgūt jaunas prasmes, uzsākt dažāda veida projektus, kas rada jaunas darbavietas, palīdz vietējai kopienai uzlabot dzīves kvalitāti un attīstīties vai mazina sociālās plaisas. Šobrīd, kad, mainoties Eiropas Savienības atbalsta politikai, īpašā uzmanības lokā nonāks mazās un vidējās saimniecības, ir svarīgi uzņemties un spert soli pretī atbalsta saņemšanai. Mums ir svarīgi, ka iedzīvotāji zina, kādas ir ES sniegtā atbalsta iespējas, un tās izmanto,” saka Andris Kužnieks, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja pienākumu izpildītājs.

Eiropas telts atradīsies Preiļu pilsētas svētkos un būs atvērta ikvienam svētku apmeklētājam jau no plkst. 10.00. Tajā varēs piedalīties interaktīvās aktivitātēs, iepazīt vietējo uzņēmēju veiksmes un pieredzes stāstus, kā arī uzzināt par ES sniegtā atbalsta iespējām novadā, iniciatīvām mazo un vidējo uzņēmumu un lauksaimniecības atbalstam un iepazīt ES finansētās izglītības un apmācību programmas jauniešiem.

Preiļos, lai runātu par ES lauksaimniecības politiku, viesosies Kristīne Bori, Eiropas Komisijas Lauksaimniecības ģenerāldirektorāta pārstāve. Visas dienas garumā mazie un lielie svētku viesi varēs piedalīties aizraujošā viktorīnā par Eiropas lietām, iepazīt virtuālās realitātes pasauli un fotografēties, saglabājot svētku sajūtas mirkļus nākotnei.

Pasākuma kulminācija sagaidāma plkst. 14.00, kad šefpavārs Edgars Piskunovs kopā ar Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Preiļu filiāles topošajiem pavāriem pasniegs ēdiena gatavošanas meistarklasi. Īpaši šim notikumam radīta ēdienkarte, izmantojot vietējo ražotus produktus, un šefpavārs un jaunie pavāri ar pagatavoto maltīti cienās ikvienu gardēdi.

Visas dienas garumā būs iespējams tikties ar Eiropas Savienības informācijas punkta darbiniekiem, dažādu nozaru speciālistiem un ekspertiem, kas atbildēs iedzīvotāju jautājumiem.

Informāciju sagatavoja:
Līga Ratniece
P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības
E-pasts: liga.ratniece@prae.lv
Mob.t: +371 28378366

Papildu informācija:
Jeļena Ābola, EK pārstāvniecības Latvijā Komunikācijas nodaļas vadītāja, Jelena.ABOLA@ec.europa.eu, +37126435454

­

Pēdējās izmaiņas: 19.08.2019.