Preiļos aizvadīts starptautisks žurnālistu futbola turnīrs

08.08.2019.

Godinot ilggadējo Latvijas futbola žurnālistu Arturu Vaideru, 7. augustā Preiļu stadionā tika aizvadīts Baltijas valstu futbola mediju turnīrs, kurā piedalījās četras komandas – Latvijas un Lietuvas žurnālisti, kā arī divas mājinieku komandas.

Pasākumu ar uzrunām un veiksmes vēlējumiem turnīrā atklāja Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda, Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere, 13. Saeimas deputāts Aldis Adamovičs un Latvijas Futbola federācijas prezidents, turnīra patrons Kaspars Gorkšs.

Spraigās un draudzīgās cīņās turnīrā uzvarēja Preiļu futbolistu komandas, taču nolikums paredz, ka mājinieku komanda kausu nevar saņemt, tāpēc Vaidera kausu šogad savā īpašumā ieguva Latvijas žurnālistu komanda, kas aiz sevis atstāja iepriekšējo turnīru uzvarētājus – lietuviešus.

Artura Vaidera kauss Latvijā tiek rīkots jau trešo reizi, to organizēja Artura Vaidera Fonds sadarbībā ar Latvijas Futbola Federāciju, Preiļu pašvaldību un Preiļu Bērnu un jauniešu sporta skolu. Iepriekšējos gados kausa izcīņas aizvadītas Engurē un Jelgavā.

Turnīra mērķis ir popularizēt futbolu Latvijā, veicināt žurnālistu pieredzes apmaiņu un savstarpēju kontaktu veidošanu, kā arī pieminēt vienu no izcilākajiem Latvijas sporta žurnālistiem Arturu Vaideru, kurš 2016. gadā aizgāja mūžībā pēc ilgas cīņas ar smagu slimību.

Jolanta Upeniece,
Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 08.08.2019.