Preiļos notiks Latgales gliemežu skriešanās 2.čempionāts

05.08.2019.

Ar neparastu pasākumu – Latgales gliemežu skriešanās 2.čempionātu tiek papildināta Preiļu pilsētas svētku un 5.starptautiskā autorleļļu festivāla programma (visa programma te: https://preili.lv/190531/no-16-lidz-18-augustam-preilu-pilsetas-svetki-un-5-starptautiskais-autorlellu-festivals/) .

Kā vēsta sacensību organizators un idejas autors Preiļu vīngliemežu audzētavas “Ošu mājas” saimnieks, pirmajās sacensībās pirms pāris gadiem šāds pasākums izraisīja lielu skatītāju interesi un sajūsmu, tādēļ nolēmis rīkot nu jau otro gliemežu skriešanās čempionātu. Un tie ir maldi, ka gliemeži neskrien – skrien, tikai savā ātrumā!

Neparastais pasākums notiks Preiļos 17.augustā plkst. 12:30 (dalības pieteikšana no plkst. 12 pie Preiļu Kultūras centra ēkas). Piedalīties var ar savu ātrāko mājas mīluli – gliemezi vai aizņemties kādu no vīngliemežu audzētavas “Ošu mājas” “skrējējiem”. Dalības maksa abos gadījumos EUR 5. Katrs skriešanās posms ilgst 2 minūtes vai līdz brīdim, kamēr pirmais gliemezis šķērso tālāko riņķa līniju (gliemeži sāk “skriet” no apļa vidus). Katra posma ātrākais gliemezis kvalificējas pusfinālam, tālāk finālā tiekas visātrākie “skrējēji”. Galvenā balva uzvarētājam un saimniekam – EUR 100. Ir vērts satrenēt savu mājas mīluli – gliemezi!

Aicinām arī atbalstītājus vērot neparastās sacensības, veidot plakātus un saukļus, un turēt īkšķus par saviem favorītiem!

Kā dalībniekiem veicās 1.čempionātā, var vērot šajā video: https://www.youtube.com/watch?v=-KlLzIPl6wk

Iepriekš piesakoties pa tel. 29443577, aicinām apmeklēt vīngliemežu audzētavu “Ošu mājas” Preiļos, kur saimnieks ne vien pastāstīs par gliemežu dzīvi un ikdienu, varbūt atklās skriešanās čempionātam izredzēto gliemežu treniņa programmu, bet arī sniegs iespēju nodegustēt dažādus no tiek gatavotus ēdienus. Šis ir viens no tūristu iecienītākajiem objektiem novadā, kas apbur ar interesantu stāstījumu un neparastu pieeju uzņēmējdarbībai.

Informāciju sagatavoja:
Iveta Šņepste
Preiļu novada TIC vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 05.08.2019.