3. TV raidījums: Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!

31.07.2019.

“Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” ir jauns un unikāls raidījumu cikls par ikdienu un notiekošo pierobežā, kā arī iedzīvotāju spējām un zināšanām kritiski vērtēt mediju saturu, par mediju pieejamību attālākajos valsts novados un speciālistu viedokli par to.

Līdz nākamā gada janvāra beigām Latgales reģionālā televīzija veidos desmit raidījumus, kuru laikā žurnālistes Ausma Sprukte, Beatrise Jakobsone un Svetlana Dudarenoka dosies uz Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas pierobežu. Tur viņas tiksies ar Daugavpils, Krāslavas, Dagdas, Zilupes, Ludzas, Ciblas, Kārsavas, Baltinavas un Viļakas novadu iedzīvotājiem, pašvaldību vadītājiem, citiem žurnālistiem, lai pārrunātu sāpīgākos jautājumus, kas saistīti ar mediju telpu, uzzinātu mediju lietošanas paradumus, gan arī kopā pildītu uzdevumus un ar to palīdzību mācītos kritiski vērtēt informāciju. Noslēdzošajā raidījumā būs uzrunāti augstāko izglītības iestāžu, NEPLP, ministriju, kā arī citu institūciju speciālisti, lai rastu risinājumus situācijas uzlabošanai.

Trešajā raidījumā žurnāliste Ausma Sprukte kaut arī iepriekš solīja doties uz Zilupes pusi, tomēr būs Krāslavas novadā. Uz šejieni nesen savā pirmajā reģionālajā vizītē bija ieradies Valsts prezidents Egils Levits, kas kopā ar vietējiem iedzīvotājiem un speciālistiem Indrā pārrunāja tieši ar apraidi pierobežā saistītos problēmjautājumus. Egils Levits parakstīja arī vēstījumu, ko jau drīzumā paredzēts iemūrēt viena no divu jauno apraides torņu pamatiem. Tāpat arī Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas pārstāve Klinta Ločmele turpinās stāstīt, kas raksturīgs dezinformācijai un kā to atšķirt no patiesām ziņām.

Trešo raidījumu cikla “Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” raidījumu skatieties jau nākamajā trešdienā 7. augustā pl. 19:30 kanālā Re:TV ar atkārtojumiem ceturtdien pl. 10:30, piektdien 12:00 un sestdienas rītā pl. 8:00, kā arī kanālā RīgaTV 24 ceturtdien 8. augustā pl. 14:30. Dienu vēlāk raidījumu varēs atrast arī mājas lapā www.lrtv.lv, LRT sociālo tīklu kontos www.facebook.com, www.youtube.com, kā arī platformā xtv.lv.

Latgales reģionālā televīzija raidījumu izveidei guva atbalstu programmā “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā”. Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”.  #SIF_MAF2019

Projekta vadītāja, LRT žurnāliste
Ausma Sprukte

Pēdējās izmaiņas: 02.08.2019.