Tūrismam Latgalē būt!

24.07.2019.

Latgales reģions palēnām, bet neatlaidīgi top par vienu no Latvijas Top galamērķiem, kur aizraujošus piedzīvojumus atradīs gan ģimenes ar bērniem, gan aktīvās atpūtas pazinēji, tāpat arī lielākas tūristu grupas un individuālie atpūtnieki. Lai plašāk popularizētu Latgali kā tūrisma galamērķi arī ārzemju visiem, Latgales reģiona tūrisma asociācija “Ezerzeme” regulāri plāno un organizē žurnālistu vizītes.

Tūrisma nozares attīstība ir atkarīga no vairākiem faktoriem, viens no tiem ir arī mērķtiecīga galamērķa virzīšana ārvalstu tirgū, kas ir neatņemama sastāvdaļa nozares veiksmīgai augšupejai. Tamdēļ Latgales reģiona tūrisma asociācija “Ezerzeme” regulāri plāno un organizē dažādu žurnālistu vizītes.

Šī gada maijā Latgali apciemoja Igaunijas laikraksta “Postimees” žurnālists, pēcāk jūnijā ciemojās septiņi lielākie Igaunijas tūroperatori, bet jūlija vidū reģionu apmeklēja žurnālisti no Polijas – Ilona Lewandowska, kura pārstāv dienas avīzi no Viļņas “Kurier Wileński”, Jacek Liziniewicz – nedēļas žurnāla “Gazata Polska” žurnālists, Beata Manińska – ziņu portāls niezalezna.pl pārstāve un Olga Alehno, kura arī veidos rakstu “Kurier Wileńska” avīzei, kā arī nelielus ierakstus Instagram un Facebook auditorijām. Tāpat jūlijā ciemojās reklāmas uzņēmuma tmfdialogue GmBH izpilddirektore no Vācijas, kas nodarbojas ar globālu galamērķu satura mārketingu. Vēl jūlija beigās reģionu apmeklēs Lietuvas laikraksta “Kelionės ir pramogos”, visikeliai.com, “Verslo zinios” žurnālisti un Igaunijas Radio 4 pārstāvji, bet augusta vidū Latgali izzinās “Nordic magazine” žurnālisti no Nīderlandes.

Vizīšu maršruti tiek pārdomāti līdz smalkākajām niansēm, tos pielāgojot katras mērķa grupas interesēm un vajadzībām. Piemēram, Igaunijas tūroperatoriem bija svarīgi apskatīt tos reģiona objektus, kuri spēj uzņemt lielas tūristu grupas, sākot no 30 un vairāk cilvēkiem. Vizītes noslēgumā Igaunijas tūroperatora “Tallinn tour travel agency” pārstāve Daisy Järva izteicās, ka Latgales reģionam piemīt izteikts potenciāls kļūt par Eiropas mēroga tūrisma galamērķi un, ka šī nozare ir attīstāma un pilnveidojama. Savukārt žurnāliste no Polijas Olga Alehno minēja, ka Latgale asociējas ar sirsnību un lielisku maltīti, kas viesiem no Polijas ir svarīgi.

Pēc vizītēm žurnālisti dalās savās pārdomās un emocijās ar lasītājiem, aicinot arī viņus doties apskatīt Latgales plašumus. Statistikas dati rāda, ka pašreiz visvairāk tūristu ierodas no tuvējām kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas, no Vācijas, Baltkrievijas, Krievijas un arī Polijas.

Preiļu novadu šogad arī apmeklējušas vairākas žurnālistu un tūroperatoru delegācijas – atsauksmes ir ļoti labas un ticam, ka ar tām viņi padalīsies ar saviem lasītājiem un klientiem (Preiļu novada TIC komentārs).

Žurnālistu vizītes tiek organizētas sadarbojoties Latgales Tūrisma asociācijai, Latgales reģiona Tūrisma centriem, Tūrisma pakalpojumu sniedzējiem un Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūrai (LIAA).

                       

Informāciju sagatavoja
Latgales reģiona Tūrisma asociācija “Ezerzeme”

Pēdējās izmaiņas: 02.08.2019.