Preiļi zied!

03.07.2019.

Šogad pilsētas ziedu apstādījumos valda lillā, dzeltenais un oranžais tonis. Un tieši jūlijs ir tas mēnesis, kad puķes saaug un uzzied ar divkāršu spēku un skaistumu.

Jau otro gadu pēc kārtas Preiļu pilsētas centru rotā ZIEDU UPE. Šoreiz ziedu upē citrondzeltenas samtenes mijās ar spilgti oranžām un pelēko krustaini. Verbēna ar heliotropu veido lillā toņu saspēli, bet vieglumu un gaisīgumu piedod stepju līga, gaura un graudzāle. Ja pagājušo gadu ZIEDU UPE bija ugunīgi sarkana Latvijas simtgadei, tad šogad tā ir par 180 grādiem pavisam citos toņos. Bet ar savu raksturu! Šeit var manīt gan viļņus, gan bangojošu ūdens putu efektu, kas mēģina izrauties uz krastu.

Pretī foto stendiem ziedu apstādījumā lillā un zeltaino toņu turpinājums, kurā sadzīvo zeltainā rudbekija ar samtenēm un gauru. Jaunums – citrondzeltena īrisene, tai blakus omulīgi aug lillā verbēna.

Pilsētas centra ziedu grozus rotā oranžīgi zeltaina begonija ar nokareno pelēko dihondru un graudzāli.

Ziedu kastēs apzināti iemaldījušies rozā un pelēkie toņi – krāšņā pelargonija, kuru izceļ stepju līga, eiforbija, vilnainā sārmene un dihondra.

Daugavpils ielas ziedu apstādījums sasaucas ar ZIEDU UPES toņiem, šeit samtenei līdzās aug sūnu zaļais laimiņš ar cironzaļo skaistnātrīti un balto lauvmutīti.

Izbraucot uz Rīgas pusi, pie veikala “Tops’” teritorijā uzstādīti četri ziedu grozi – sārtas begonijas ar zaļo masu un graudzāli.

Pie Preiļu galvenās bibliotēkas 3 ziedu piramīdas.

Raiņa bulvāris, kuru dēvē arī par pilsētas skaistāko ielu, uzstādīti ziedu grozi. Lielas un krāšņas begonijas ar pelēko nokareno dihondru. Virzoties tālāk, nonākam pie viesnīcas ziedu apstādījumiem. Šeit sadzīvo triju toņu samtenes – ar lillā salviju.

Un visbeidzot esam nonākuši pie kultūras nama, šo ēku rotā lillā, rozā un sārtas pelargonijas ar nokareno dihondru.

Ziedu apstādījumu idejas, krāsas un formas jau ļoti agri pavasarī tiek zīmētas un plānotas sadarbībā ar SIA “Preiļu Saimnieks’” dārzniekiem un viņu palīgiem.

Uz tikšanos Preiļu pilsētas svētkos!
Augusts solās būt īpaši krāšņs!

Inese Anina,
Preiļu novada domes Noformēšanas māksliniece

Pēdējās izmaiņas: 04.07.2019.