Rehabilitācijas nolūkos Preiļos augusta mēnesī viesosies bērni no Ukrainas

03.07.2019.

Jūnija domes sēdē deputāti, pamatojoties uz 13. Saeimas deputāta, sadarbības grupas ar Ukrainas parlamentu vadītāja Alda Adamoviča un Ukrainas vēstniecības Ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Oleksandra Miščenko vēstulēm, skatīja jautājumu par Ukrainas bērnu, kuri ir cietuši karadarbības rezultātā Ukrainas austrumos, uzņemšanu Preiļu novadā skolēnu vasaras brīvdienās.

Domes sēdē A.Adamovičs pavēstīja, ka šī iniciatīva ir radusies trīs gadus atpakaļ, pamatojoties uz Ukrainas parlamenta deputātu aicinājumu Latvijas pašvaldībām, kurām ir noslēgti sadarbības līgumi ar Ukrainas pilsētām, iespēju robežās palīdzēt Ukraiņu bērniem atgūties no piedzīvotā. Vasaras nometnes paredzētas bērniem no ģimenēm, kurās karadarbības rezultāta ir zaudēts viens vai pat abi vecāki. Iepriekšējos gados šādas vasaras nometnes Latvijā jau ir realizējušas Jūrmalas, Smiltenes, Ogres, Pāvilostas un citas pašvaldības. Šogad aicinājums ir izsūtīts kopumā desmit Latvijas pašvaldībām. A.Adamovičs informēja, ka ir uzsāktas sarunas ar Ārlietu ministriju un Valsts aizsardzības un reģionālo attīstības ministriju, lai nākamajos gados šī nepieciešamā palīdzība nāktu no valsts līdzekļiem.

Domes sēdē deputāti vienbalsīgi lēma atbalstīt Ukrainas bērnu uzņemšanu skolēnu vasaras brīvdienās Preiļu novadā 18 personām no 12. līdz 17. augustam. Sociālās rehabilitācijas ietvaros Preiļu pašvaldība organizēs bērnu uzņemšanu, izmitināšanu, ēdināšanu, ekskursijas un dažādas citas aktivitātes, nepieciešamības gadījumā arī psihologa konsultācijas. Pašvaldība plāno sarūpēt ciemiņiem interesantu atpūtas un izglītojošu programmu – bērni iepazīsies ar Preiļiem, pilsētas tūrisma objektiem un iestādēm, dosies ekskursijā pa Latgali, viesosies Rīgā un Jūrmalā, iepazīstot Latvijas dabu. Cerēsim, ka pašvaldības labās gribas žests palīdzēs Ukraiņu bērniem kaut uz laiku aizmirst pārdzīvoto un mājup atgriezties ar jaunām zināšanām un drošības sajūtu.

Atgādinām, ka 2016. gada 12. aprīlī Preiļos starp Preiļu novada domi un Ukrainas Republikas Ņižinas pilsētas pašvaldību tika noslēgts nodomu protokols ar mērķi veicināt savstarpēju sadarbību.

Jolanta Upeniece,
Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore

 

Pēdējās izmaiņas: 03.07.2019.