Raiņa muzejā “Jasmuiža” apskatāma izstāde “Saldus sapņus Lolītei”

26.06.2019.

Raiņa muzejā „Jasmuiža” no 27. jūnija līdz 31. oktobrim izstādē “Saldus sapņus Lolītei” būs apskatāmi Santas Kamaldiņas tekstildarbi un Ivara Krūmiņa fotogrāfijas.

Raiņa radītais lellītes Lolītes tēls ir pazīstams daudziem, un izstādes ietvaros muzeja apmeklētāji varēs iepazīt Raiņa dzeju ar tekstila, foto un aktiermākslas palīdzību. Izstādē “Saldus sapņus Lolītei” tiks eksponētas tekstilmozaīkas tehnikās darinātas bērnu segas un leļļu sedziņas. Tekstila darbi sniedz ne tikai krāsu spēles un rakstu baudījumu, bet dažkārt ierosmi arī skatītājam savas radošās fantāzijas sākt izpaust šajā formā. Izstādē tekstila darbi mīsies ar melnbaltām fotogrāfijām – leļļu portretiem, rādot lelles ikdienā mums blakus.

Poētiskas noskaņas radīšanai izstādes telpā skanēs Raiņa dzejas lasījums no SIA „Apostrofs” izdotās klausāmgrāmatas „Rainis. Zelta sietiņš”, kurā aktrise Ninuce Leimane lasa dzejoļus no krājumiem „Zelta sietiņš” un „Lellīte Lolīte”. Mazi un lieli skatītāji varēs lūkoties Raiņa bērnu dzejas tēlu cilvēcisko vērtību un attiecību pasaulē, kas mijiedarbībā ar izstādes mākslas darbiem radīs atmiņas un jaunas asociācijas bērnībā iepazītajam Lolītes tēlam.

„Radīt – ir sievietes būtība. Vienai tas ir dārzs, citai virtuve, bet ļoti, ļoti daudzām tie ir rokdarbi. Spēles ar krāsainiem auduma gabaliņiem un galā reāli lietojamā lieta sniedz gandarījumu par sevis izpausmes iespēju un pasakainu labsajūtu,” par tekstilmozaīkas šūšanu saka Santa Kamaldiņa, kuras šūtās segas bērniem priecē ne tikai mazuļus un viņu māmiņas, bet arī ir ieguvušas godalgotas vietas dažādos starptautiskos tekstilmozaīkas konkursos.

„Mans kredo: Apturēt mirkli!” – saka fotogrāfs Ivars Krūmiņš. „Man nav sava rokraksta, nav savas vienas tēmas, jo fotografēju visu, kas gadās manā ceļā. Kā reportāžā. Savās personālizstādēs neesmu atkārtojis pat tēmu, kaut vienmēr tas ir bijis Cilvēks vai viņa radītais.”
Ivars Krūmiņš ir fotogrāfs ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi, bijis Dzintaru koncertzāles fotogrāfs un Jūrmalas pilsētas muzeja oficiālais fotogrāfs, ir bijušas izstādes ASV, Francijā, Latvijā, Lietuvā un Krievijā.

Papildu informācija:
Santa Kamaldiņa
izstādes kuratore
Biedrības ARTEMISIJA valdes locekle
e-pasts: biedriba.artemisija@inbox.lv

Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Vairāk informācijas: www.memorialiemuzeji.lv

Informāciju sagatavoja:
Kaspars Zalāns
Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciālists
Mob. tālr. 29486114
Stabu ielā 18, Rīga, LV-1011
www.memorialiemuzeji.lv

Pēdējās izmaiņas: 26.06.2019.