Preiļu novada skolu jaunieši un domes pārstāvji tikās projekta “Uzdrīksties iesaistīties!” ietvaros

20.06.2019.

Trešdien, 19. jūnijā, Preiļos tikās Preiļu novada skolu jaunieši un domes pārstāvji projekta “Uzdrīksties iesaistīties!”  ietvaros. Ar šo projektu vēlamies vērst jauniešu uzmanību uz savām tiesībām kā jauniem Eiropas Savienības, savas valsts un sava novada iedzīvotājiem, pastāvēt par tām un uzdrošināties diskutēt ar sava novada lēmuma pieņēmējiem par pārmaiņām, kādas viņi vēlētos redzēt savā novadā, lai vide būtu jauniešiem draudzīgāka, saprotamāka un iesaistošāka. Kā arī šīs sarunas ir svarīgas, lai mudinātu jauniešus darīt vairāk savam novadam vajadzīgus darbus un kopīgiem spēkiem uzlabotu sava novada iedzīvotāju dzīves.

Viesojāmies Preiļos, Jauniešu centrā “ČETRI”, lai kopā ar lēmumu pieņēmējiem diskutētu par jauniešu tiesībām, iniciatīvām un iespējām Preiļu novadā un Latvijā.

Dienas pirmo daļu aizvadījām kopā ar Āri Birzi, gatavojoties pēcpusdienas diskusijai ar Preiļu novada lēmumu pieņēmējiem – diskutējot par jauniešu tiesībām un iespējām, kā arī palīdzot jauniešiem nonākt pie saviem mērķiem. Katram, kurš saprot, ko vēlas dzīvē panākt, puse darba jau ir izdarīta.

Dienas otrajā daļā jaunieši prezentēja lēmumu pieņēmējiem pirmās dienas daļas veikumu, kā arī turpināja attīstīt idejas kopā. Lēmumu pieņēmēji pastāstīja jauniešiem, kā īsti notiek lēmumu pieņemšana Preiļu novadā.

Šīs tikšanās laikā veidojās reālas idejas.

Dažas no tām bija:

– uzlabot apgaismojumu parkā;
– ierīkot vairāk ugunskuru vietas un kempinga vietas teltīm;
– kā arī renovēt vecas celtnes Preiļos;
– u.c.

Dažas atziņas no dalībniekiem:

– “Vērtīga diena – ierosinoša, izglītojoša, iedvesmojoša. Vērtīga informācija par Mazpulku kustību, darbības formām un saturu, nozīmi. Tika izteikti būtiski priekšlikumi pilsētas labiekārtošanai, dzīves kvalitātes uzlabošanai. Lai viss izdodas!”
– “Šodienas pasākums bija ļoti informatīvs un man ļoti noderīgs! Liels paldies! Es esmu ļoti motivēta sākt rīkoties, kā arī uzlabot mūsu pilsētas tēlu. Radās arī vēlme iestāties jauniešu domē.”
– “Man patika tas, ka ikkatrs varēja izteikt savu viedokli. Rīta nodarbības laikā es sapratu, ko vēlos turpmāk darīt. Izrunājām arī aktuālāko Preiļos.”
– “Ir jāsniedz atbalstu jauniešiem, ir jāinformē viņus par pilsētas dzīi, lai viņi varētu aktīvi piedalīties visās jomās. Ir jātiekas biežāk!”

Ir veikti pirmie soļi ideju realizācijai. Turpinājums sekos!

Projekts ”Uzdrīksties iesaistīties” ir finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Erasmus+”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Informāciju sagatavoja:

Elīna Jogure, biedrības mediju un starptautisko projektu koordinatore
mob.tel. +371 27279339, e-pasts: elinajogure@gmail.com

Pēdējās izmaiņas: 20.06.2019.