Iniciatīvas Latvijas skolas soma aktivitātes Pelēču pamatskolā 2018./2019. mācību gada 2. semestrī

10.06.2019.

Katrs bērns, katrs jaunietis, kurš dzīvo Latvijā ir pelnījis redzēt savu skaisto, mīļo Latviju visā tās krāšņumā un bagātībā – ne jau tikai kā attēlu mācību grāmatā vai fotogrāfiju interneta plašajos albumos, bet gan klātienē – tverot, izzinot, iedziļinoties…

Un jau otro semestri iniciatīva Latvijas Skolas soma skolēniem piedāvā iespēju to darīt vēl un vēl. Kaut arī finansiālās iespējas ir ierobežotas, vienalga- tas ir liels pluss tradicionālajai mācību ikdienai. Ekskursijas, radošās darbnīcas, izrādes… – to visu skolēni uztver savādāk kā mācību stundas. Tā ir savādāka, efektīvāka iespēja mācīties.

Pelēču pamatskolas 1.-6.klašu skolēniem bija iespēja doties ekskursijā uz mūsu galvaspilsētu – Rīgu, kurā apmeklējām Motormuzeju, kurš ir lielākais un modernākais seno spēkratu muzejs Baltijas valstīs. Muzeja ekspozīcijā ir apskatāmi vairāk kā 100 unikāli senie spēkrati, bet muzeja krājums arvien tiek papildināts ar nozīmīgiem jaunieguvumiem. Seno spēkratu ekspozīcija veidota kā aizraujošs stāsts par unikāliem spēkratiem, ievērojamām personībām un auto pasaules nozīmīgākajiem vēstures notikumiem. Apmeklētāji šo stāstu var iepazīt ar modernu, daudzveidīgu multimediju un dizaina palīdzību, līdzdarbojoties dažādās interaktīvās nodarbēs. Vēsturiskie spēkrati, kas pasniegti mūsdienīgā formā, padara Rīgas Motormuzeja apmeklējumu par patiesi aizraujošu, vienreizēju un izzinošu piedzīvojumu. Muzejs ne tikai vāc, saglabā, pēta, restaurē un popularizē senos spēkratus, muzejs ir arī radoša vieta, kur mācīties. Šeit ikviens, bet īpaši bērni un jaunieši var apgūt ceļu satiksmes noteikumus, auto, moto, velo būves attīstības vēsturi, kā arī inženiertehniskas zināšanas. Skolēniem patika un interesēja redzētais un dzirdētais, kā arī ļoti piesaistīja mūsdienu tehnoloģijas, caur kuru prizmu tika pasniegts vēsturiskais mantojums un attīstība. Ekskursijas turpinājumā apskatījām klātienē Latvijas nacionālo dārgumu – Brīvības pieminekli.

Gandrīz pašā mācību gada izskaņā – 30.maijā Pelēču pamatskolas 7.-9.klašu skolēni devās uz Rēzekni, lai baudītu teātra Joriks atveidoto izrādi “Nezāle”. Pēc Rūdolfa Blaumaņa stāsta “Nezāle” motīviem tapusi kustību izrāde, kurā Jānis – 14 gadus vecais, spēcīgais, sārtais zēns ar spītīgi mirdzošajām acīm – kādu dienu pēc kārtējā pēriena saņemšanas aiziet uz tiesu un apsūdz savu pāridarītāju. Pretī viņš saņem pamatīgu rājienu un tiek iepazīstināts ar tiesas priekšsēdētāju Biezumnieku. Pēc šīs tikšanās mainās visa Jāņa atlikusī dzīve. Skolēni varēja vērot, kā tiek apvienoti kontrasti – it kā nesavienojami, bet tomēr tik saderīgi – dzīvā mūzika hip-hops, aktiermeistarība. Ir ļoti svarīgi prast pareizi attēlot emocijas, šoreiz tas notiek caur deju un mūziku.

Paldies Skolas somai par piedāvāto iespēju un atbalstu. Ar nepacietību gaidīsim nākamās aktivitātes.

Sandra Stendere-Šteinberga,
Pelēču pamatskolas skolotāja

Pēdējās izmaiņas: 13.06.2019.