Madoniešiem liela interese par atpūtas iespējām Preiļu novadā

10.06.2019.

7.-8.jūnijā Preiļu novada TIC un Preiļu Galvenās bibliotēkas pārstāvji piedalījās VI Latvijas Tūrisma informācijas tirgū Madonā un informēja par atpūtas un izklaides iespējām Preiļu novadā.

Pirmajā dienā notika pieredzes apmaiņas brauciens pie Madonas novada tūrisma uzņēmējiem. ZS Jāņkalni piedāvāja apskatīt lielos ogu dārzus un degustēt sukādes un sulas. Ar ziedu krāšņumu un smaržu apbūra Latvijas Valsts mežu  Kalsnavas arborētums. Tur pašlaik ir peoniju un rododendru ziedēšanas laiks. Savukārt, viesu māja “Apiņu kalte” Praulienā ļāva uzzināt un nogaršot Vidzemes sēļu ēdienus. Mājas vīnu ražotne “Domu pietura”, kas ik gadu saražo apmēram 2 tūkstošus dažādu ogu un augļu vīnus, uzņem tūristus un stāsta, kā paaudžu paaudzēs tiek ražots šis dzēriens viņu mājās. Interesanti, ka šis tūrisma objekts atrodas pilsētas centrā, un gaumīgi iekoptajā dārzā vietu atrod gan ogu krūmi, gan saimnieku mājas, gan nelielā vīna ražotne. Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā, kura apmeklējums ik gadu ir apmēram 25 tūkstoši, notika tikšanās ar pašvaldības pārstāvjiem. Tūrisma jomu Madonas pašvaldībā koordinē Uzņēmējdarbības centrs, TIC ir viena no struktūrvienībām. Madonieši lepojas ar dabas vērtībām un attīstīta dabas un sporta tūrismu. Pilsētā tiek rīkotas augsta līmeņa sporta sacensības, kā rezultātā pie jau esošajām 200 gultasvietām naktsmītnēs šogad tiek paplašināts to skaits. Madonas TIC, atšķirībā no citiem, īpaši gaida ziemas sezonu, jo tad pilsētā esot īpaši sportiska aura. Bija iespēja arī apskatīt sporta, slēpošanas un atpūtas bāzi “Smeceres sils”, kas uzņem lielāko daļu sacensību un pašlaik vēl tiek paplašināts.

Sestdienā Madonā notika gan mājražotāju un amatnieku tirdziņš, gan nu jau VI Latvijas Tūrisma informācijas tirgus. Pagājušajā gadā tāds tika rīkots Preiļos un tajā tika izlozēts 2019.gada organizētājs – Madonas novada pašvaldība.

Uz Madonu ciemos bija ieradušies Tūrisma informācijas centri no visiem Latvijas novadiem – Kurzemes, Zemgales, Pierīgas, Latgales un Vidzemes, kopskaitā dalību bija pieteikuši ap 30 Latvijas novadiem. Pilsētas galvenajā laukumā tika iekārtota Latvijas novadu informācijas telšu pilsētiņa. Tajās bez maksas varēja saņemt tūrisma ceļvežus, vasaras pasākumu plānus un satikt Latvijas pilsētu tūrisma informācijas sniedzējus. Daudzi līdzi bija paņēmuši dažādu amatu meistarus vai mājražotājus, tādējādi bagātinot pasākumu. Līdzi Preiļu novada TIC bija ieradusies Preiļu Galvenās bibliotēkas vadītāja Ilona Skorodihina, kas interesentiem prezentēja jaunizveido ģimeņu aktivitāšu centru bibliotēkā. Vislielāko interesi apmeklētāji izrādīja par iespēju teleportēties – skatīties 3D brilles un “iziet” ekskursijā pa Preiļu parku. Skatuves kultūras programmas starplaikos notiks viktorīna ar balvām par Latvijas novadu ģeogrāfiju. Balvu no Preiļiem saņēma Viļānu iedzīvotāja, kas bija ieradusies uz šo un Madonas pilsētas svētku, kas notika paralēli, pasākumu.

Pasākums bija izdevies no tāda viedokļa, ka interese bija necerēti liela, līdzpaņemtie tūrisma materiāli ļoti ātri mazinājās – madonieši un citi pilsētas svētku apmeklētāji bija dzirdējuši par populārajiem Preiļu objektiem, bet sen šajā pusē nebija bijuši. Daudzi vēl nezināja, ka ceļš, kas ved no Madonas uz Preiļiem caur Atašieni un Rudzātiem, ir jau noasfaltēts. Abas pilsētas nu ir kļuvušas ģeogrāfiski tik tuvas! Ikvienam pasākuma apmeklētājam šī bija lieliska iespēja saplānot savus vasaras un rudens atpūtas braucienus, uzzināt par savām vēlmēm atbilstošām apskates, aktīvās atpūtas un nakšņošanas vietām, kultūras un sporta notikumiem, dabas izziņas pasākumiem un tūrisma akcijām visas Latvijas teritorijā.

Pasākuma noslēgumā tika izlozēts nākamais pasākuma rīkotājs – Kurzemes tūrisma asociācija, tādējādi nākamgad mums būs iespēja uzrunāt šī reģiona ceļotājus.

Informāciju sagatavoja:
Iveta Šņepste
Preiļu novada TIC vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 10.06.2019.