Preiļu 1. pamatskolas skolēni svin Eiropas dienu Igaunijas, Dānijas un Polijas vēstniecībās kluba “Es Māja” akcijā 

31.05.2019.

9. maijā kluba “ES Māja” projekta „Eiropas diena” ietvaros Preiļu 1. Pamatskolas 8.a un 8.b klases skolēniem ar viņu audzinātajiem Ilonu Isajevu un Intaru Mežinieku, tika dota iespēja apmeklēt Dānijas, Polijas un Igaunijas vēstniecības, kurās tika rīkotas Atvērto durvju dienas.

Mums tika dots īss ieskats katras valsts sabiedrībā, tās vērtībās un kultūrā. Stāstīja par vēstniecības mājas vēsturi, Latvijas un Dānijas, Latvijas un Polijas, Latvijas un Igaunijas sadarbību vēsturiskā un ekonomiskā jomā. Noskaidrojām, ar ko atšķiras vēstnieka un konsula darbs. Daudz uzzinājām par diplomātu darbu un kā var kļūt par diplomātu.

Dānijas vēstniecībā programma tika vadīta angļu valodā. Runājām par līdzībām Latvijā un Dānijā, Dānijas tradīcijām un tikāmies ar Dānijas vēstnieku Hansu Brasku. Tiekoties ar Dānijas vēstnieku, mēs runājām par ekoloģiskajām problēmām, vēsturi un skolas dzīvi.

Igaunijas vēstniecībā saziņa ar vēstnieku notika ar tulka starpniecību. Piedalījāmies konkursā „Ko tu zini par Igauniju?”, kur galvena balva bija brauciens ar ģimeni uz Igaunijas TV torni.

Polijas vēstniecībā mūs sagaidīja interesants stāsts ne tikai par Polijas kultūru un vēsturi, bet arī ļoti daudz interesantu faktu par grafu Borhu ģimeni, jo viņi bija speciāli gatavojušies sagaidīt Preiļu skolēnus.

Dažas atziņas par pasākumu no 8.a un 8.b klašu skolēniem:
„Poļu vēstnieks ir sieviete, kura mūsu apmeklējuma laikā kopā ar mūsu valsts izglītības ministri bija darba braucienā Polijā.”
„Piedalījāmies konkursā „Ko mēs zinām par Poliju?”, par katru pareizo atbildi saņemot ļoti garšīgus ābolus.”
„Mēs uzzinājām, ka katras vēstniecības ēka ir tās valsts īpašums, kur darbojas attiecīgas valsts likumi. Sanāk, ka mēs bijām Polijā, Igaunijā un Dānijā vienas dienas laikā.”(Andželika)
„Pirmo reizi dzirdējām, kā skan igauņu valoda. Izrādās, ka igauņu valodā vārds ”Preiļi ” nozīmē „jaunkundze’’. Salīdzinājām, kas kopīgs un kas atšķirīgs Igaunijai un Latvijai.”(Santa)

Ilona Isajeva,
Preiļu 1. pamatskolas 8.b klases audzinātāja 

Pēdējās izmaiņas: 03.06.2019.