Preiļu novada Bērnu un Jauniešu centra audzēkne Maija Anspoka piedalās Erasmus+ projektā

31.05.2019.

Preiļu novada bērnu un jauniešu centra interešu izglītības programmas “Angļu valoda 1” audzēkne Maija Anspoka, skolotājas Lailas Vibornās iedrošināta, 2019. gada maijā – 10 dienas – piedalījās Erasmus+ projektā Rumānijā. Tā ir pirmā šāda veida pieredze mūsu audzēkņiem.

Par iespaidiem un piedzīvoto Rumānijā Maija saka tā:

“Šis bija mans pirmais ERASMUS projekts, tajā piedalījās komandas no 8 valstīm: Latvijas, Lietuvas, Rumānijas, Čehijas, Itālijas, Maķedonijas, Spānijas un Grieķijas. Kopā bijām 43 dalībnieki. No Latvijas brauca komanda 5 cilvēku sastāvā – 2 puiši no Balviem – Ernests un Varis, meitene no Rīgas Reičela, un mūsu grupas līderis Pāvels no Rēzeknes. Projekta mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar uzņēmējdarbību.

Mēs ieradāmies Sarata Monteoru diezgan vēlu, bijām nokavējuši pirmo dienu, kad visi iepazinās. Nākošajā dienā sākām jau nodarbības ļoti brīvā stilā. Es laikam biju gaidījusi kaut ko formālāku nekā veidot skulptūras no plastilīna vai kaut ko taisīt mežā. Bet šis bija tikai sākums, lai mūs iesildītu. Galvenais mērķis šajā projektā bija uztaisīt savu biznesa plānu. Man šī daļa patika vislabāk, jo varējām paši izplānot un organizēt darbu. Visas nodarbības notika internacionālās komandās, tāpēc visu laiku vajadzēja komunicēt angliski, kas nemaz nav tik sarežģīti.

Visi dalībnieki un organizatori bija jauki un draudzīgi. Istabiņās dzīvojam pa 2 vai 3, katrs no citas valsts. Internacionālajos vakaros katra valsts prezentēja sevi ar cienastiem un prezentācijām. Mums bija dažas ekskursijas un nacionālie vakari, lai iepazītu Rumāniju. Apmeklējām skolu, kur vajadzēja prezentēt savus biznesa plānus, un dažas skaistākās vietas. Neparastākā vieta kur mēs aizbraucām bija, lai apskatītu mazos dubļu vulkānus. Bija pietiekami brīvā laika, lai sadraudzētos ar visiem un mazliet atpūstos.

Pēdējā diena pienāca pārāk ātri un noteikti nevēlējāmies braukt prom, bija grūti atvadīties no visiem, jo daudzi cilvēki bija kļuvuši ļoti tuvi.”

Maijai šī bija lieliska iespēja pilnveidoties un dalīties zināšanās, kā arī pielietot pulciņā iegūtās valodas prasmes, iepazīt valsti, iegūt jaunus draugus. “Erasmus+” ir ES programma, kas atbalsta izglītību, apmācības, jaunatnes un sporta jomu Eiropā.

Aija Caune,
Preiļu novada bērnu un jauniešu centra
direktore 

Pēdējās izmaiņas: 31.05.2019.