SIA “Preiļu slimnīca” audiologopēds turpmāk varēs veikt arī miofunkcionālo terapiju

24.05.2019.

Sākot ar jūniju SIA “Preiļu slimnīca” Rehabilitācijas nodaļā pieejams jauns pakalpojumus – miofunkcionālā terapija. Kā vēsta šīs terapeitiskās metodes definīcija – miofunkcionālā terapija (turpmāk – MFT), ir starpdisciplināra pieeja, kas tiešā veidā ietekmē lūpu, mēles, vaigu un sejas muskulatūras pareizu attīstību un to funkciju uzlabošanu – elpošanu, zīšanu, rīšanu, košļāšanu, kā arī runu. Terapijas pamatprincips ir mutes, sejas un kakla muskulatūras darbības pārskaņošana, izmantojot vingrinājumu sistēmu. Visefektīvāk terapija darbojas līdz 8 g.v. Pēc 8 g.v. ir liela varbūtība, ka MFT būs jāpapildina ar ortodontiju.*

Ilze Mikule, kura jau pieņem pacientus kā audiologopēds, ir apguvusi Latvijas Audiologopēdu asociācijas organizēto apmācību kursu OROMiofunkcionālajā terapijā, iegūstot 2. līmeņa apliecību gan par teorētisko, gan praktisko zināšanu apguvi.

Ilze skaidro: “Biežākie miofunkcionālie traucējumi, ar ko audiologopēdi saskaras savā ikdienas darbā, ir lūpu noslēgums, zema mēles pozīcijas mutes dobumā, Mutes elpošana, saīsinātas saitītes, mēles pozīcija starp zobu rindām, kaitīgie ieradumi, sejas un rīkles muskulatūras pazemināts tonuss, vāja košļāšanas spēja, šauras augslējas, nepareizs sakodies, sašaurināti elpceļi, u.c.” Ar šīs terapijas palīdzību ir iespējams koriģēt nepareizu sakodienu un pozitīvi ietekmēt ortodontisko ārstēšanu, mazināt rīšanas traucējumus un uzlabot gremošanas orgānu stāvokli, uzlabot skaņu izrunu un elpošanas kvalitāti, kas viennozīmīgi uzlabos arī miega kvalitāti.

Pierakstīties uz konsultāciju var katru dienu no plkst. 8:00 – 17:00 zvanot uz Rehabilitācijas nodaļu pa tālruņiem 65307748, 26413288. Audiologopēde Ilze Mikule pacientus Preiļos pieņem, katru piektdienu no plkst. 13:00 – 18:00. Pirmajā vizītē tiek noskaidrotas pacienta sūdzības, pacientam tiek veikta vispārējā izmeklēšana un noteikts ārstēšanas plāns, otrajā vizītē tiek uzsāks miofunkcionālais kurss, kas ilgst ne mazāk kā 12-24 nedēļas (bērniem līdz 14 g. v. uz vizīti jāierodas ar pieaugušo, kurš vēlāk palīdzēs bērnam vingrinājumus izpildīt mājās). Turpmākajās vizītes tiks apgūti jauni vingrinājumu un nostiprināts jau panāktais progress.

*Definīcija no http://www.pmfk.lv/terapija

Anete Urka,
SIA “Preiļu slimnīca” Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciālists

Pēdējās izmaiņas: 24.05.2019.