Preiļu novada uzņēmēji piedalās Latgales reģiona Uzņēmēju dienās 2019

23.05.2019.

Jau piekto gadu Preiļu novada pašvaldība finansē stendu novada uzņēmējiem dalībai Latgales reģiona uzņēmēju dienās. Šogad pasākums notika 10. un 11. maijā Daugavpils Olimpiskajā centrā. Dalība pasākumā uzņēmējam dod iespēju parādīt savus sasniegumus, iepazīties ar citu veikumu un dalīties savstarpējā pieredzē. Preiļu novads katru gadu šo iespēju piedāvā citiem uzņēmējiem, lai izaugsmes sākuma startu iedotu pēc iespējas vairākiem. Kopējais izstādes dalībnieku skaits – 137 dažādu nozaru uzņēmumi un iestādes. Preiļu novadu pārstāvēja 7 uzņēmumi un Tūrisma informācijas centrs. Izstādē piedalījās SIA “Preiļu slimnīca”, kas nodrošina kvalitatīvus medicīnas, rehabilitācijas un aprūpes pakalpojumus, popularizē veselīgu dzīvesveidu. Izstādē uzņēmums uzsvaru lika uz  aktīvu darbību uzsākušo rehabilitācijas nodaļu un jaunizveidoto fitnesa centru. Veselīga dzīvesveida popularizēšanu turpina zīmola “Liepuziedi” veidotāja, naturopāte un  sporta speciāliste Lilita Kivleniece, piedāvājot gan skaistumkopšanas pakalpojumus, gan jogas nodarbības. Viens no jaunākajiem dalībniekiem izstādē – tetovēšanas un permanentā meikapa darbnīca “KOSMOSS”, ko pārstāvēja Olga Jermakova, nodarbojas ar mākslinieciski augstvērtīgu tetovēšanas un kvalitatīva permanentā meikapa pakalpojuma sniegšanu. Juris Zīmelis, zīmola Uzmet Goru, veidotājs šajā vasarā uzsāks pārvietojamās mucveida pirts un aksesuāru nomas pakalpojumu nodrošināšanu. Lielākais bišu pārvaldnieks Preiļu novada Saunas pagastā ir Edgars Soldāns, kura pārraudzībā ir 500 bišu saimes un kurš nodarbojas ar visa veida biškopības produktu ražošanu. Izstādes apmeklētājiem bija iespēja gan nobaudīt, gan iegādāties šo veselīgo dabas velti. Ar bioloģisko dārzeņu stendu izstādē piedalījās  z/s Mazie Gavari, kuriem ir pieredze tīru un augstvērtīgu  dārzeņu audzēšanā jau vairāk kā 20 gadus. Z/s “Mazie Gavari” saimnieko harmonijā ar dabu, ievērojot tūkstošgadīgas tradīcijas un labu lauksaimniecības praksi. Mājražotāju tirdziņā savu produkciju piedāvāja vīndare un piparkūku meistare Irena Koleda, z/s KALNI īpašniece.

Šogad tradicionālā izstāde tika  transformēta Biznesa un karjeras iespēju festivālā – formātā, kas atbilst mūsdienu aktīvajam un dinamiskajām izmaiņām pārpilnajam laikam.

“Uzņēmēju dienas Latgalē 2019” atklāšanā klātesošos uzrunāja  Daugavpils pilsētas domes, LTRK vadība, kā arī Citadele banka un Nodarbinātības Valsts aģentūras pārstāvji, pēc tam sekoja biznesa forums, ko moderēja LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš. Par Latvijas ekonomikas iespējām un izaicinājumiem 2019. gadā uzstājās  bankas Citadele ekonomists Mārtiņš Āboliņš, par Daugavpils inovatīvo uzņēmumu labas prakses piemēriem stāstīja Daugavpils pilsētas domes Attīstības departamenta vadītāja Daina Krīviņa, Mārketinga akadēmijas lektors, biznesa konsultants, uzņēmējs Jānis Kļaviņš runāja par to, kā inovācijas palīdz mainīties un domāt savādāk, par inovācijām mazajiem un vidējiem uzņēmumiem un to ieviešanas iespējām informēja Inovāciju Tehnoloģiju centra Izpētes nodaļas vadītāja Līga Brasliņa. Foruma noslēgumā TestDevLab Sabiedrisko attiecību direktors Kristaps Skutelis stāstīja par Tehnoloģiju klātesamību un nozīmi mūsdienu procesos.

Pasākumā notika arī vairākas ekspertu paneļdiskusijas.

Kopā sanākšana, skats uz savu un citu darbību no malas ir nepieciešams, lai izvērtētu, analizētu, ņemtu vērā, īstenotu un augtu. Šogad izstādes dalībnieki bija pārsteigti par mazo apmeklētāju skaitu. Mazais mērķis – apmainīties iespaidiem un pieredzi savā starpā tika sasniegts, bet lielais – dot vēstījumu plašākai sabiedrībai, potenciāliem sadarbības partneriem un jauniem noieta tirgiem – netika. Pašvaldība pārvērtēs ieguvumus no dalības izstādē un lems par turpmāko dalību tajā.

Uzņēmēju dienas rīko Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

Ineta Liepniece,
Preiļu novada Uzņēmējdarbības konsultante

Pēdējās izmaiņas: 23.05.2019.