Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs apskatāma “Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā” 2018. gada galvenās balvas ieguvēja mākslinieka Jāņa Plivdas izstāde “Padebeši”

23.05.2019.

No 31. maija līdz 30. jūnijam Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs apskatāma “Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā” 2018. gada galvenās balvas ieguvēja mākslinieka Jāņa Plivdas izstāde “Padebeši”.

Jāņa Plivdas izstādē “Padebeši” būs apskatāmas ainavas no mākslinieka dzimtās Latgales, kas tapušas vairāku gadu garumā – gleznas ar Preiļu, Rēzeknes, Krāslavas un to tuvākās apkārtnes skatiem, kā arī pagājušajā gadā tvertās impresijas no jūras piekrastes. Eksponētie darbi atspoguļo mākslinieka radošo periodu pēc atgriešanās no Itālijas, kas būtiski ietekmēja viņa motivāciju nodoties glezniecībai.

Izstādē būs skatāmas arī Jāņa Plivdas draugu un domubiedru, Latgales mākslinieku — Agras Ritiņas, Vijas Stupānes, Vēsmas Ušpeles, Ilzes Griezānes, Aivja Pīzeļa, Voldemāra Kokoreviča, Osvalda Zvejsalnieka, Anatolija Zelča, Ingas Onževas, Dārtas Hapanionekas, Jolantas Jonikānes un Vjačeslava Fomina — gleznas.

Papildu informācija par izstādi:
http://peterbaznica.riga.lv/lv/jaunumi/makslinieka-jana-plivdas-izstade-%e2%80%9cpadebesi%e2%80%9d-rigas-sv-petera-baznica-/

Liena Bogatirēviča
Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība

13.gs. valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa Sv. Pētera baznīcas pārvalde
Projektu vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 23.05.2019.