Preiļu 1. pamatskolas skolēni “Fizmix Eksperimentā”

21.05.2019.

Preiļu 1.pamatskola priecājas un lepojas ar savas skolas 8. un 9. klašu jaunajiem fizikas entuziastiem (komandā bija Dinārs Kemzāns, Evelīna Šmeikste, Laura Čerpakovska, Andželika Poļakova un Reinis Pēteris Jurāns), kas 11.maijā startēja Latvenergo “FIZMIX Eksperiments” fizikas konkursa finālā Rīgā. Šī iespēja braukt tika izcīnīta sīvā konkurencē starp 52 Latgales komandām, centīgi pildot 30 teorētiskus un praktiskus uzdevumus fizikā un sagatavojot mājas darbu-raķeti.

Visas dienas garumā skolēni varēja piedalīties dažādās aktivitātēs, vērot demonstrējumus, bet komandai vissvarīgāk bija parādīt savas zināšanas konkursā. 1. kārtā bija jāatbild uz 10 testa jautājumiem  un jāatrisina divi uzdevumi. Savukārt 2. kārtā piedalījās vairs tikai 5 katra reģiona labākās komandas, kuras sacentās par galveno balvu- piedalīties aizraujošā fizikas nometnē.  Preiļu 1.pamatskolas komanda cīnījās labi, iegūstot 3.vietu Latgales reģionā.

Apmeklēt fizikas festivālu tika aicināts ikviens – gan liels, gan mazs, lai iepazītu fiziku saprotamā un aizraujošā veidā. Piemēram, varēja izmērīt gaismas ātrumu ar šokolādi, uzzināt, kā būvē vēja tuneļus un nirst okeāna dzīlēs, piedalīties radošajās darbnīcās, veikt eksperimentus.

 Ar “FIZMIX Eksperiments” konkursa palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša. Vairāk par konkursa norisi iespējams lasīt www.fizmix.lv/eksperiments.

Laila Vibornā,
Preiļu 1.pamatskolas fizikas skolotāja

Pēdējās izmaiņas: 21.05.2019.