Muzeju naktī aicinām apmeklēt arī bibliotēku un jauniešu centru

14.05.2019.

Muzeju nakts ik gadu pulcē arvien lielāku apmeklētāju skaitu, jo iesaistītos muzejus un citas iestādes ikvienam ir iespēja iepazīt ikdienā neierastā laikā, gaismā un notikumos. Jau otro gadu pēc kārtas šajā pasākumā iesaistās arī Preiļu Galvenā bibliotēka, kopā ar tuvākajām kaimiņu iestādēm piedāvājot dažādas aktivitātes lieliem un maziem nakts apmeklētājiem.

Šī gada Muzeju nakts akcijas tēma ir Tālavas taurētājs un atslēgvārds – varonība, tādēļ pasākumos aicinām iepazīt mūsu dienu varoņus novadā.

Plkst. 20 Preiļu Galvenajā bibliotēkā notiks radošās darbnīcas – patriotisko aksesuāru un  latvju rakstu zīmju izgatavošana. Paralēli aicināsim piedalīties dzejoļu puzles likšanā un Preiļu novada Goda pilsoņa, kinorežisora Jāņa Streiča filmu citātu atpazīšanās spēlē.

Plkst. 21 Preiļu Galvenās bibliotēkas 2.stāvā notiks Zemessardzes 35.kājnieku bataljonam veltītās izstādes “Mūsu zemes sargi” atklāšana un sarunas zemessargiem pie atmiņu ugunskura un tējas tases. Bataljons dibināts 1991.gada 25.oktobrī un izvietots Preiļos, un tajā darbojas mūsu vietējie iedzīvotāji, radi, draugi, kaimiņi. Tie ir mūsdienu varoņi, kas, pilnveidojot sevi, iegūstot jaunas zināšanas, organizēti un saturīgi pavadot brīvo laiku, veicinot savas pašapziņas izaugsmi, kopīgi darbojoties vienotā komandā Latvijā un ārpus tās robežām, nesaudzējot savu veselību, apņēmušies sargāt Latvijas valsti un tās neatkarību. Izstādē apskatāmas gan vēsturiskās, gan mūsdienu fotogrāfijas no ZS 35.kājnieku bataljona fotoarhīva. Interesentiem būs iespēja salīdzināt, kā laika gaitā ir mainījies karavīru ekipējums. Izstāde tapusi sadarbībā ar ZS 35.kājnieku bataljonu un Preiļu novada TIC.

Kamēr vecāki baudīs izstādi un atmiņu stāstus, Jauniešu centrā 4 šajā laikā notiks mini-diskotēka “Kopā ar draugiem” pašiem mazākajiem Muzeju nakts pasākumu apmeklētājiem.

Savukārt, plkst.23 muzikāls pasākuma noslēgums kopā ar Jāni Zieds-Ziediņu, lai pēc tā kopīgi steigtos uz tradicionālo Nakts zupu, ko ik gadu organizē Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs un šogad nodrošinās ZS 35.kājnieku bataljons.

Apmeklējiet Muzeju nakts pasākumus un ieraugiet ikdienā tik zināmās novada iestādes citā gaismā un tēlā!

Informāciju sagatavoja:
Iveta Šņepste,
Preiļu novada TIC vadītāja

 

Pēdējās izmaiņas: 21.05.2019.