Uzsākta Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolas stadiona pārbūve

14.03.2019.

Lai uzlabotu sporta infrastruktūru pilsētā un nodrošinātu kvalitatīvu un prasībām atbilstošu vidi treniņiem un sporta sacensībām, 11. martā tika uzsākti 1. kārtas pārbūves darbi Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolas stadionā, Aglonas ielā 24, Preiļos.

Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolas direktors Edgars Vaivods skaidro, ka nozīmīgākās pārmaiņas, kas skars stadionu būvdarbu 1. kārtā, ir lietus kanalizācijas un elektrotīklu sistēmu izbūve, esošā žoga fragmentāra un stadiona nožogojuma pārbūve, nedzīvojamās ēkas Sporta ielā 1a demontāža,  mūsdienīga un standartiem atbilstoša gumijas seguma ieklāšana un skrejceļa nožogojuma-barjeras izbūve. Stadionā tiks izveidoti vieglatlētikas disciplīnu sektori – tāllēkšanai, trīssoļlēkšanai, kārtslēkšanai, augstlēkšanai, lodes grūšanai, diska, vesera un šķēpa mešanai, šķēršļu skrējieniem. Tāpat paredzēta elektroniskā tablo un karoga mastu uzstādīšana, kā arī teritorijas labiekārtošana.

Stadiona pārbūves pirmo posmu veic būvniecības uzņēmums “Buildimpeks”, kas ir specializējies sporta infrastruktūras būvju izbūvē. Līguma cena par darbu izpildi sastāda 783653,64 eiro (ar PVN). Būvdarbu realizēšanai nepieciešamo finansējumu sastāda valsts budžeta dotācija 150 000 eiro apmērā un atlikusī summa, kas šajā gadījumā ir 633 653,64 eiro, ir pašvaldības līdzfinansējums.

Plānots, ka modernizētais stadions, kurā fizisko sagatavotību ikdienā aktīvi uzlabo izglītības iestāžu audzēkņi, iedzīvotāji un sportisti, būs apmeklētājiem atkal atvērts jūnija mēneša izskaņā.

Šis ir sākums stadiona pārbūvei. Ja būs pieejams finansējums, tad nākotnē, sadalot darbus trīs kārtās, plānota jauna žoga uzstādīšana visā stadiona perimetrā, āra trenažieru un vingrošanas rīku zonas ierīkošana, tribīņu ēkas pārbūve un stadiona prožektoru apgaismes izbūve.

Atgādinām iedzīvotājiem, ka šobrīd būvprojektā nepiederošām personām atrasties ir aizliegts. Aicinām iedzīvotājus sporta aktivitātēm izmantot citas pilsētā pieejamās atklātās sporta bāzes.

Jolanta Upeniece,
Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore

 

Pēdējās izmaiņas: 14.03.2019.