Meteņdienas pasākumā izskan dziesmu ansambļa “Kaļinuška” koncerts

11.03.2019.

Līdz ar pavasara iestāšanos dabā izskanējuši plaši pasākumi Meteņdienu sagaidot un atzīmējot Starptautisko Sieviešu dienu. Pārdomāts un plaši apmeklēts pasākums notika 7. martā Preiļu novada Labklājības pārvaldes zālē.

Koncertu sagatavoja slāvu dziesmu ansamblis  “Kalinuška” (vadītāja Svetlana Stepanova). Scenārija autore Valentīna Maksimova izvēlējās dziesmas, kuras dziedāja bērnībā un jaunībā. Pasākumā “Mūsu jaunības dziesmas” klātesošie kopā ar ansambli dziedāja dziesmas gan krievu, gan latviešu, gan ukraiņu valodā. Ar skaļiem aplausiem izskanēja solo dziesmas, kuras izpildīja Valentīna Filimonova  un citas dziedātājas.

Pasākuma vadītāja informēja klausītājus par Meteņu dienas rašanos, tradīcijām, cienāja ar pašceptajām pankūkām, veselīgu tēju un citiem garšīgiem našķiem. Preiļu novada Pensionāru biedrības priekšsēdētājas vietniece Marija Briška iepazīstināja ar Meteņdienas atzīmēšanas tradīcijām pasaules valstīs. Uzzinājām, ka pirmās pankūkas zīmējumos jau atrastas uz freskām Ēģiptē. Lai būtu veiksmīgs gads frančiem, saimniecei vajadzēja vienā rokā turēt monētu, bet ar otru roku apmest pankūku gaisā un noķert to atpakaļ pannā. Ar lielu interesi klausītāji uzzināja arī par citām tradīcijām daudzās pasaules valstīs.

Svētku nekad nav par daudz, tāpēc milzīga pateicība visiem, kuri atrod laiku organizēt tik pārdomātus un saturīgi bagātus pasākumus.

Marija Volkova

Pēdējās izmaiņas: 11.03.2019.