Pankūku balle biedrībā “Mūsmājas”

11.03.2019.

Īsajām ziemas dienām stiepjoties garākām, senie latvieši, ticot dabas spēkam, svinēja Aizgavēni jeb Meteņus. Biedrības „Mūsmājas” dalībnieces ziemas aizvadīšanas un pavasara sagaidīšanas svētkus svinēja 5. martā. “Mūsmājās” norisinājās “Pankūku balle” ar moto “Pankūkas cepam, pankūkas ēdam un ciemiņus cienājam”.

Pasākumu vadīja “Mūsmājas” valdes locekle Elma Aksjonova un Preiļu novada Pensionāru biedrības valdes priekšsēdētājas vietniece Marija Briška. Pasākumā pirms katoļu Lielā gavēņa, kas ilgs līdz pat Lieldienām, valdīja līksmība un dažādas jautras izdarības.

Seniores  iepriecināja klātesošos ar speciāli iestudētu izrādi, kurā bija ietverti retro dejas elementi (Annas Brūveres horeogrāfija). Pasākuma dalībnieki mielojās ar tēju un pašu saceptajām pankūkām un citiem gardumiem. Uz galda bija vairāki desmiti dažādu mīklas izstrādājumu. Neatkarīgā žūrija jeb komisija vērtēja pankūkas, un pankūku meistariem tika piešķirtas interesantas  nominācijas. Par “Unikālajām pankūkām” diplomu saņēma  Marija Briška, par “Pavasarīgākajām  pankūkām” –  Jelena Vinogradova,  “Vislabāk noformētās pankūkas” bija izdevušās Valijai Strodei, “Garšīgākās  pankūkas”- Natālijai Aleksejevai.  Visiem ciemiņiem ļoti patika atrakcija ar pankūku mešanu un to noķeršanu uz pannas. Pasākuma dalībnieki prātu asināja ar  mīklu minēšanu. Visiem sanākušajiem ciemiņiem kuplā pulkā sēžot pie svētku galda, labam un lieliskam noskaņojumam tika  skandinātas kopējas dziesmas.

Līdzīgas izpriecas varēs atsākties vien pēc garā  gavēņa Lieldienās.  23. aprīlī plkst. 12.00 Labklājības pārvaldes zālē tiek aicināti seniori ar mazbērniem uz kopīgu Lieldienu pasākumu  latviešu tradīciju garā.

Valentīna Karpušenko,
biedrības “Mūsmājas” valdes locekle

Pēdējās izmaiņas: 11.03.2019.