Pelēču pamatskolas audzēkņu mācību ekskursija uz Valsts Robežsardzes koledžu

08.03.2019.

Kādā pavasarīgā 2019. gada marta dienā Pelēču pamatskolas 7.-9. klašu skolēni devās izglītojošā mācību ekskursijā uz Rēzekni, kur apmeklēja Valsts Robežsardzes koledžu, lai iepazītos ar šīs mācību iestādes iespējām, piedāvājumu, prasībām, kā arī vairāk uzzinātu par profesijām, kuras ir iespējams apgūt šajā izglītības iestādē.

Transporta izdevumus braucienam nodrošināja projekts „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, kas jau otro gadu ir liels atbalsts skolai karjeras iespēju izpētē.

Koledžā mūs laipni sagaidīja kadete, kura tālāk mūs nodeva pieredzējuša pedagoga rokās. Viesošanās laikā skolēni guva priekšstatu gan par iestāšanās iespējām skolā, gan par audzēkņu ikdienas gaitām, pienākumiem, mācību priekšmetiem, atalgojumu, karjeras iespējām, skolām, darba iespējām pēc koledžas absolvēšanas… Izpētījām  kadetu kopmītnes, novērtējām kārtību istabiņās, disciplīnu un pozitīvo atmosfēru skolas koplietošanas telpās un mācību kabinetos. Skolēniem bija iespēja klātienē uzdot jautājumus studentiem un pasniedzējiem. Konstatējām, ka arī robežsardzei ir bagātīga vēsture, kura atspoguļota plašā muzejā.

Ekskursijas visgaidītākais brīdis bija tikšanās ar pieredzējušu kinologu un viņa kolēģi – labāko draugu – suni. Mums bija iespēja redzēt kā suns klausa sava saimnieka komandām un alkst pēc uzslavas. Uzzinājām kinologa profesijas nianses un darba specifiku., kā arī secinājām, ka kinologa darbs nebūt nav tik viegls, bet interesants gan!

Noslēgumā pavērojām rosību sporta kompleksā un  šautuvē, kurā satikām arī policistus, kuriem varējām uzdot interesējošus jautājumus.

Kopumā ekskursija bija ļoti lietderīga, ieguvām ļoti daudz praktiskas informācijas par robežsarga darba specifiku, ikdienas gaitām, riskiem, prioritātēm un aktualitāti. Cerams, skolēniem radās interese, vai atklāsme par to, vai tas varētu būt viņu aicinājums, vai tomēr – nē.

Sandra Stendere-Šteinberga,
Pelēču pamatskolas skolotāja

Pēdējās izmaiņas: 08.03.2019.