Preiļos skatāma vecticībnieku kultūras mantojumam veltīta izstāde

07.03.2019.

Preiļu Kultūras nama izstāžu zālē no 2019. gada 6. marta līdz 30. martam interesentiem būs atvērta izstāde “Krievu vecticībnieku tradicionālo kultūru un ikdienas dzīvi 20. gadsimtā Latgalē”. Izstāde, kurā skatāmas senas fotogrāfijas un rokdarbi no ģimeņu arhīviem, arī – 21. gadsimta vecticībnieku daiļrade, apģērbi un sadzīves priekšmeti, tapusi ar biedrības “Moskvinas vecticībnieki” un Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja gādību.

Jau 300 gadus vecticībnieki dzīvo Latvijā līdzās latviešiem un citām tautām. Vecticībnieku vienmēr raksturoja kā strādīgu, cītīgu un dziļi ticīgu. Daudzus gadus vecticībnieki dzīvoja kā noslēgta kopiena, taču 20.gadsimtā situācija ir mainījusies.

Izstādes organizatori aicina tuvāk iepazīt vecticībnieku kultūras mantojumu un izzināt šīs etnokonfesionālās grupas tradīcijas, vēsturi un mijiedarbību ar latviešiem.

Izstāde veidota projekta „Latvian Culture Ambassadors Academy 1” ietvaros, ko īsteno biedrība “Sadarbības platforma” sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā un biedrību “Moskvinas vecticībnieki”.

Papildu informācijai:
Lauma Celma

29822258
celma.lauma@gmail.com

http://www.sadarbibasplatforma.lv/
https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/
https://www.draugiem.lv/sadarbibasplatforma/
https://twitter.com/sadarbibasplatf

Pēdējās izmaiņas: 07.03.2019.