Preiļu novada bērnu mākslas darbi ceļā uz Čehiju

22.02.2019.

2019. gadā aprit 150 gadi kopš izveidota D.Mendeļejeva Ķīmisko elementu periodiskā tabula. 47.Starptautiskās bērnu mākslas izstādes-konkursa „Lidice 2019” organizatori, sadarbībā ar UNESCO, izvēlējušies tēmu “Ķīmija”, kas saistīta ar mūsu ikdienu – no apavu zolēm un ceļu segumiem zem mūsu kājām,  līdz krāšņai uguņošanai virs mūsu galvām.

Arī Preiļu novada jaunie mākslinieki piedalījās šajā konkursā un savos darbos bija izvēlējušies vairākas konkursa apakštēmas – uguns nozīme cilvēces attīstībā, alķīmija un alķīmiķi, atomi, molekulas, ķīmiskie savienojumi, nozīmīgi atklājumi (metalurģija, degviela u.c.), ķīmija ikdienas dzīvē (iepakojums, kosmētika, medikamenti u.c.), krāsas ap mums. Konkursa Latvijas kārtā darbus vērtēja Valsts izglītības satura centra un Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra izveidota žūrija: māksliniece, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Grafikas kolekcijas glabātāja Valda Knāviņa, Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vizuāli plastiskās mākslas metodiķe Dagnija Ramane un vizuālās mākslas metodiķe Viva Dzene, Rīgas Bērnu un jauniešu centra „Daugmale” studijas „Mozaīka” vadītāja, Starptautiskā bērnu mākslas konkursa „Lidice” Čehijā vērtēšanas komisijas locekle Ilze Rimicāne, kā arī Līgatnes “Amatu mājas” vadītāja Areta Raudzepa. Konkursam tika iesūtīti 943 darbi no 54 Latvijas novadiem un pilsētām, tai skaitā no Preiļu novada – 26 darbi. Latvijas kārtas laureātu izstādei tika izvirzīti 211 darbi.

21. februārī Valsts izglītības satura centrs, sadarbībā ar Čehijas vēstniecību Latvijā, organizēja Latvijas kārtas noslēguma pasākumu Rīgā,  Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, kurā apbalvoja labāko darbu autorus – izstādes laureātus. No Preiļu novada 5 konkursa dalībnieki iekļuvuši laureātu vidū un  saņēma  konkursa atzinības – Vasiļisa Grigorjeva (5 gadi) un Ričards Kolosovs (8 gadi) no Preiļu novada bērnu un jauniešu centra, Rūta Mičule (10 gadi), Annija Akmentiņa (12 gadi) un Laima Tumašova (12 gadi) no Preiļu Mūzikas un mākslas skolas (skolotājs Kazimirs Anspaks). Apbalvošanas pasākumā Čehijas vēstniecība pasniedza arī 9 īpašās Simpātiju balvas, kuras saņēma arī Preiļu bērni – Ričards Kolosovs (BJC) par dabu “Ķīmiskās zivis” un Laima Tumašova (MMS) par dabu “Ar ķīmiju uzmanīgi!”.

Nākamnedēļ visi 211 darbi no Latvijas dosies ceļā uz Čehijas pilsētu Lidici, kurā  norisināsies arī izstāde – konkurss un darbus vērtēs jau starptautiskā vērtēšanas komisija. Lai veicas konkursā Čehijā!

Anita Kolosova,
Preiļu novada BJC direktora vietniece

Pēdējās izmaiņas: 25.02.2019.