Noslēdzies čempionāts distanču slēpošanā

18.02.2019.

16. februārī jau kārtējo gadu tika aizvadīts Preiļu novada čempionāts distanču slēpošanā. Pavasarīgajos laika apstākļos tas pulcēja 22 dalībniekus 6 vecuma grupās gan vīriešiem, gan sievietēm. Siltie laikapstāķļi netraucēja sportistiem uzrādīt labus ātrumus slēpošanas trasē, kas bija ļoti labi sagatavota sacensībām.

Ierastā 2 km apļa vietā bija jāveic 1,2 km garš aplis. Tas nedaudz mainīja dalībnieku veicamo apļu skaitu.  Savās vecuma grupās uzvaras izcīnīja Mārtiņš Matisāns (2008. dz.g. un jaunāki) un Kārlis Adamovičs (2003.-2007. dz. gads). Šajās vecuma grupās meiteņu nebija.

Visspraigākā sieviešu konkurence bija S35 vecuma grupā (1984. – 1970. dz. gads). Četras dāmas savā starpā sadalīja 3 medaļas. Spēcīgākā Preiļu trasē izrādījās Sanita Petkūne no Pļaviņām. Otrā palika mājniece Iveta Belousova, bet trešā Alda Mizāne no Dagdas novada.

S50 vecuma grupā dāmām konkurence izpalika, un Digna Prodniece veica 3 apļus un ierindojās pirmajā vietā.

Vīriešu grupās dalībnieku bija vairāk, tur norisinājās arī spraigākas cīņas. V20 grupā pirmās divas vietas ieņēma vietējie Preiļu vīri – 1. vietā Artis Upenieks, 2. vieta – Mārcim Adamovičam, bet uz pjedestāla 3. pakāpiena kāpa Mārcis Pīnups no Aglonas, kurš ķibeles dēļ ar inventāru izstājās no cīņas par zeltu.

V35 vecuma grupā labāko rezultātu uzrādīja Kaspars Pīnups no Aglonas, aiz sevis atstājot Aināru Mizānu no Dagdas novada un Kasparu Lipski no Jēkabpils.

V50 vecuma grupā dominēja vietējie slēpotāji, un uzvaru izcīnīja Sandis Šķēps, aiz sevis atstājot Aivaru Žugri.

Visspraigākā cīņa kungiem izvērtās V60 grupā, kur uzvarētāju no 2. vietas šķīra mazāk kā 2 sekundes. Uzvaru izcīnīja Feoktists Pušņakovs, otrais palika Leonīds Valdonis un 3. vieta pienācās Edmundam Boreiko.

Sacensībās valdīja ļoti mājīga atmosfēra. Sildīja gan saulīte, gan silta tēja un cepumi. Valdīja priecīga gaisotne, skanēja mūzika, un visi dalībnieki bija apmierināti ar uzstādītajiem rezultātiem.

Atliek vien pieminēt, ka gandrīz visi dalībnieki tika pie kausiem vai medaļām, visiem pienācās arī piemiņas balviņas.

Rezultātu tabulas (PDF)

Uz tikšanos sniegotajās trasēs!

Artis Upenieks,
sacensību galvenais sekretārs

Pēdējās izmaiņas: 19.02.2019.