Preiļu novadā pārtikas un higiēnas pakas var saņemt visas maznodrošinātās personas

12.02.2019.

Ar mērķi palielināt to personu skaitu, kurām ir iespēja saņemt Eiropas Atbalsta fonda palīdzību, aizvadītā gada beigās veikti grozījumi normatīvajos aktos, paredzot augstāku ienākumu līmeni, ar kādu var pretendēt uz paku saņemšanu. Preiļu novadā pārtikas un higiēnas pakas var saņemt visas maznodrošinātās personas vai ģimenes, jo ienākumu līmenis noteikts līdz 215 eiro mēnesī vienai personai, līdzšinējo 188 eiro vietā. Ja līdz šim higiēnas un saimniecības preces varēja saņemt tikai bērni vecumā līdz 18 gadiem, tad no šī gada tās var saņemt arī visas pilngadīgās personas. Lai palīdzība būtu mērķtiecīgāka, ir noteikts, ka ģimenes ar bērniem līdz 12 mēnešu vecumam var izvēlēties vienu no higiēnas preču pakām – ar autiņbiksītēm no 5 līdz 9 kilogramiem vai no 7 līdz 18 kilogramiem.

Trūcīgie un krīzes situācijā nonākušās ģimenes Eiropas Atbalsta fonda preces turpinās saņemt kā līdz šim. Dati par šī gada janvāri liecina, ka spēkā esošs trūcīgas personas statuss ir 241 Preiļu novada iedzīvotājam, maznodrošinātā statuss – 34 iedzīvotājiem, kas ievērojami audzis, jo cilvēki ir ieinteresēti paku saņemšanā.

Pārtikas pakas saturā tāpat kā līdz šim ietilpst auzu pārslas, makaroni, pilnpiena pulveris, kviešu milti, kartupeļu biezputra, manna, griķi, sautētas cūkgaļas un liellopu gaļas konservi, rīsi, rapšu eļļa, kā arī olu pulveris un cukurs.

Savukārt higiēnas un saimniecības preču komplektā ietilpst šķidrās ziepes, šampūns, zobu pasta un birstīte, universāls veļas mazgāšanas līdzeklis un veļas pulveris krāsainai veļai, kā arī trauku mazgāšanas līdzeklis.

Pakas iespējams saņemt, uzrādot Labklājības pārvaldes izsniegtas izziņas oriģinālu par atbilstību trūcīgā/maznodrošinātā statusam,  no pirmdienas līdz ceturtdienai laikā no plkst. 9.00 līdz plkst. 12.00 Preiļos, Labklājības pārvaldē pie lietvedes Aijas Lozdas.

Paku izdale uzsākta 2015.gadā. Aizvadītā gada martā Labklājības pārvaldes direktors L.Pastars parakstīja Vienošanos ar Sabiedrības integrācijas fondu, kas paredz, ka atbalstāmās darbības Preiļu novadā tiks īstenotas līdz 2021.gada 31.martam. Šo pasākumu sekmīgi koordinē direktora vietnieks sociālajos jautājumos Irēna Stašulāne, kura darīja zināmu, ka 2018.gadā izsniegti  kopskaitā 2474 pārtikas,  higiēnas,  mācību līdzekļu komplekti.

Informāciju sagatavoja
Preiļu novada Labklājības pārvaldes
direktora vietnieks administratīvi saimnieciskajos jautājumos
Anita Gāga

 

 

 

Pēdējās izmaiņas: 12.02.2019.