Jaunā gada labdarības pasākumi pansionātā “Preiļi’

01.02.2019.

Preiļu novada Labklājības pārvaldes pansionāta “Preiļi” iemītnieki priecājas par dāsno, bagātīgo un balto ziemu, vēl lielāku prieku tiem sagādā cilvēki, kuri nav vienaldzīgi pret vientuļajiem senioriem, un kuri atceras tos ne tikai svētkos, bet arī ikdienā.

Jaunais gads iesākās ar gaišām, patīkamām sajūtām par balto sniegputeni, spīdīgajām sniega pārsliņām baltajā sniega kupenā. Nenoliedzami, ka starp mums ir un būs cilvēki, kuri spēj sasildīt otra cilvēka sirdi, izrādīt patiesu empātiju ar saviem labajiem darbiem.  Preiļu pansionāta iemītniekiem labdarība no saviem līdzcilvēkiem vairs nav svešs jēdziens, viņi parasti jautā: “Kāds mūs atkal atceras? No kā tad šīs dāvanas?” un vienmēr vēlas uzzināt, kurš ir atcerējies par viņu.

Pansionātā “Preiļi” š.g. 13.janvārī viesojās brīvprātīgo rūķu komanda “Laimīga sirds” ar jaunām, aktīvām un labestīgām jaunietēm Lauru Pliču un Mariju Mizulu, kuras bija izteikušas vēlmi un ieradušas kopā ar saviem domu biedriem, lai iepriecinātu pansionāta iemītniekus ar dažādām gan pašu gan citu labestīgu cilvēku sarūpētām dāvaniņām. Katram senioram bija apdomāti izvēlēta un sagatavota sava dāvaniņa ar dažādām mantām (zeķes, krēmi, šampūni, ziepes, kalendāri utt.) un, protams, neiztika bez kāda kāruma – medus vācelītes, konfektēm, cepumiem u.c. našķiem.

Ņemot vērā to, ka mūsu iestādē dzīvo dažādu ticību cilvēki, tad svētkus gaida visi. Kā jau katru gadu arī šogad pie mums ieradās Preiļu vecticībnieku draudzes priesteris J.Ivanovs ar draudzes biedriem, novadīja misi pansionāta klientiem un apsveica tos pasniedzot dāvanas un novēlējot  sirmgalvjiem būt stipriem, veseliem un nepārstāt ticēt labajam, kas notiek ar mums un tam, ka dieva svētība ir vienmēr līdzās mums.

Pansionātā tiek svinēts arī Vecais Jaunais gads. Par godu pareizticīgo un vecticībnieku tradīcijām 14.janvārī tika sarīkots labdarības koncerts, kurā uzstājās Preiļu 2.vidusskolas 8., 9.- 12.klašu audzēkņi kopā ar skolotājiem. Tika dziedātas dziesmas gan krievu, gan latviešu valodā, skaitīti dzejoļi, stāstītas anekdotes un rādīti nelieli skeči. Ļoti atraktīvas un patīkamas bija jaukās Trio skolotājas ar savām skanīgajām balsīm. Un, patiess pārsteigums bija sarūpētās dāvanas mūsu senioriem, kuras skolotāji, skolēni un skolēnu vecāki bija sarūpējuši pansionāta iemītniekiem. Tās nevarēja vienkārši atnest, jo bija vairumā, tādēļ tika atvestas ar mašīnu, kur bija vairākas kastes ar dažādiem bagātīgiem ziemas krājumiem- ievārījumi, salāti. Šo ziemas krājumu mūsu senioriem pietiek pat pusgada garumā. Tāpat bija sarūpēti Jaunā gada dažādi kalendāri, saldumi, konfektes utt.

Labie darbi, kuri izpaužas šajās labdarības akcijās gan no atsevišķiem cilvēkiem, gan no biedrībām un organizācijām iegūst arvien lielāku popularitāti, kas, jo sevišķi aktīvi bija jūtama jau no pagājušā gada rudens puses.

Jau vairāku gadu garumā Pansionātā “Preiļi’ viesojas ļoti daudz kolektīvu un, protams, katrs cenšas iepriecināt mūsu seniorus ar kādu savu dāvaniņu. Un tas tiešām rada jo lielāku prieku par mums – līdzcilvēkiem, ka mēs, skrienot pa savu aizņemto dzīvi atceramies arī par kādu vientuļu cilvēku, kuram mūsu uzmanība rada prieku dzīvot!

Jo, kā mūsu seniori saka: “Dzīve paskrien tik ātri kā viesulis, un tu attopies, ka esi palicis viens, kad neviena tuva tev nav blakus… Bieži tā nav tava vaina, vienkārši tāda ir dzīve. Velkas diena aiz dienas un pelēkā ikdiena sāk kļūt par nastu…..Un ir ļoti svarīgi, ka ir kāds, kurš ar savu sirds siltumu un dāsnumu rūpējas par to, lai šim dzīves nogurdinātajam cilvēkam tiktu nodrošinātas ne tikai izdzīvošanas vajadzības, bet kaut mazumiņš arī garīgajam un dzīvespriekam.”

Novēlot visiem sirdsmieru, izturību un gaišu skatu nākotnē –

Inga Vilcāne,
Pansionāta “Preiļi” kolektīva vārdā vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 01.02.2019.