Noslēgusies 47. Starptautiskā bērnu māksla konkursa “Lidice 2019” Latvijas kārta

31.01.2019.

2019. gadā aprit 150 gadi kopš izveidota D.Mendeļejeva Ķīmisko elementu periodiskā tabula. 47.Starptautiskās bērnu mākslas izstādes-konkursa „Lidice 2019” organizatori sadarbībā ar UNESCO ir izvēlējušies tēmu “Ķīmija”, kas saistīta ar mūsu ikdienu – no apavu zolēm un ceļu segumiem zem mūsu kājām līdz krāšņai uguņošanai virs mūsu galvām. Konkursa apakštēmas: Uguns nozīme cilvēces attīstībā. Alķīmija un alķīmiķi. Atomi, molekulas, ķīmiskie savienojumi. Nozīmīgi atklājumi (metalurģija, degviela u.c.). Ķīmija ikdienas dzīvē (iepakojums, kosmētika, medikamenti u.c.). Krāsas ap mums.

Kopumā konkursam tika iesūtīti 943 darbi no 54 Latvijas novadiem un pilsētām. Latvijas kārtas laureātu izstādei tika izvirzīti 211 darbi. To vidū ir arī pieci Preiļu novada bērnu darbi. Par konkursa “Lidice 2019” Latvijas kārtas laureātiem kļuva Preiļu novada bērnu un jauniešu centra zīmēšanas pulciņa audzēkņi Vasiļisa Grigorjeva un Ričards Kolosovs, Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi Rūta Mičule, Annija Akmentiņa un Laima Tumašova. Par panākumiem gandarīts arī laureātu skolotājs Kazimirs Anspaks.

Konkursa Latvijas kārtā darbus vērtēja Valsts izglītības satura centra un Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra izveidota žūrija: žūrijas komisijas priekšsēdētāja- māksliniece, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Grafikas kolekcijas glabātāja Valda Knāviņa; žūrijas komisijas locekļi: Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vizuāli plastiskās mākslas metodiķe Dagnija Ramane un vizuālās mākslas metodiķe Viva Dzene, Rīgas Bērnu un jauniešu centra „Daugmale” studijas „Mozaīka” vadītāja, Starptautiskā bērnu mākslas konkursa „Lidice” Čehijā žūrijas komisijas locekle Ilze Rimicāne, kā arī Līgatnes “Amatu mājas” vadītāja Areta Raudzepa.

Laureātu darbu izstāde apskatāma no 2019.gada 4.februāra līdz 21.februārim LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā. Laureātu apbalvošana notiks 2019.gada 21.februārī plkst.14.00 LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1, Rīgā.

Aija Caune,
Preiļu novada bērnu un jauniešu centra direktore

 

Pēdējās izmaiņas: 31.01.2019.