Iniciatīvas „Latvijas skolas soma” aktīvitātes Pelēču pamatskolā 2018. gadā

28.01.2019.

Pagājušais gads Pelēču pamatskolas skolēniem ir bijis aktīvs, interesants un pieredzes bagāts. Ikkatram skolēnam iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros tika finansētas dažādas aktivitātes – teātra izrāde, ekskursija uz galvaspilsētu, zinātkāres centra apmeklējums.

Jau oktobrī varējām sākt izmantot piedāvāto finansējumu. Preiļu KN 19. oktobrī piedāvāja iespēju apmeklēt Rēzeknes teātra Joriks izrādi „Ezis, kurš mīlēja slepeni”.  1.-4.klases skolēniem bija brīnišķīga iespēja klātienē vērot profesionālu, mūsdienīgu aktierspēli, kas balstīta uz improvizāciju. Bērni guva emocionālu baudījumu, nestandarta skatījumu uz lietām un lielisku piemēru, kā izpaust savas sajūtas caur žestiem, intonāciju un skaņu. Pēc izrādes sākumskolēni bija pacilāti un pozitīvi uzlādēti.

20. novembrī, ar „Latvijas simtgades kūkas garšu uz lūpām”, pamatskolas 5.-9.klašu skolēni devās ekskursijā uz mūsu skaisto galvaspilsētu – Rīgu. Galvenais ekskursijas galamērķis bija Latvijas Nacionālās Operas un Baleta nams. Gida pavadībā skolēni izstaigāja Operas namu, baudīdami graciozās un gaumīgās telpas, to bijību un spozmi. Tā bija pavisam citāda sajūta, nekā vērojot to televīzijā vai attēlos – sajūtas fantastiskas. Taču ekskursija ar to nebeidzās – tika izstaigāts Rīgas centrs – aplūkotas ievērojamākās celtnes, pieminekļi, tālāk sekoja „Drošības stunda” Dzelzceļa muzejā un pastaiga „Kara muzejā”.

Gada nogalē – 20.decembrī 4.,5.un 6.klašu skolēni apmeklēja zinātkāres centra „Zinoo” piedāvāto nodarbību, kurā skolēni varēja pārbaudīt savas zināšanas, erudīciju un sadarbības prasmes. Skolēni jutās atraisīti, un viņos patiešām bija pamodusies zinātkāre.

Katrā no baudītajām “Skolas somas” aktivitātēm skolēni bija ieguvēji, kā arī katru no aktivitātēm var sasaistīt ar dažādiem tematiem mācību priekšmetos, kas dod daudz lielāku priekšstatu par arhitektūru, mākslu, kultūru, mūsdienīgo pasaules redzējumu, kā arī daudzām citām sakarībām. Paldies par iespēju to visu piedzīvot un sajust!

Pēdējās izmaiņas: 28.01.2019.