Aizsardzības nozares vadība apbalvo Zemessardzes atbalstītājus

21.01.2019.

17. janvārī aizsardzības nozares vadība tikās ar Latvijas darba devējiem – uzņēmumu, biedrību, pašvaldību un izglītības iestāžu pārstāvjiem –, lai pateiktos par viņu atbalstu un ieguldījumu Zemessardzes stiprināšanā.

Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā piedalījās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Zemessardzes bataljonu pārstāvji un Latvijas darba devēji, kas atbalstījuši Zemessardzi.

“Šodien vienkopus esam pulcējuši uzņēmējus, pašvaldības, mācību iestādes, kā arī biedrības, kurām vēlamies teikt vislielāko paldies par atbalstu Zemessardzei un sniegto ieguldījumu valsts drošībā. Ceru, ka sabiedrībā vairosies izpratne par iespējām, kā mēs kopīgi varam stiprinām Latvijas drošību – arī šādi – atbalstot zemessargus un viņu aktīvo apmācību procesu!” savā uzrunā uzsvēra aizsardzības ministrs R. Bergmanis.

Aktīvākie un atsaucīgākie Zemessardzes atbalstītāji ceremonijas laikā saņēma apbalvojumus 11 nominācijās: A/S Latvijas dzelzceļš un A/S “Latvijas Finieris” – nominācijā “Zemessargus visvairāk atbalstošais uzņēmums”, SIA “Latvijas Mobilais Telefons” un Lauku atbalsta dienests – nominācijā “Uzņēmums-Zemessardzes atbalstītājs”, A/S “Virši-A” un Kuldīgas novada muzejs – nominācijā “Uzņēmums-Zemessardzes popularizētājs”, SIA “Orions” un SIA “Osmo Latvija” – nominācijā “Uzņēmums-celmlauzis”, zemnieku saimniecība “Ezerkrasti”– nominācijā “Uzņēmējs-Zemessardzes veterāns”.

SIA “”Zinātniski tehniskā firma Lāsma” un Zvērinātu advokātu birojs “Visa Vērte” saņēma apbalvojumu nominācijā “Uzņēmējs-motivētājs”, Vidzemes augstskola – nominācijā “Inovāciju nesējs Zemessardzei”, fonds “zemessargam.lv” – nominācijā “Nevalstiskā organizācija-atbalsts zemessargiem”, piemājas saimniecība “Lejas vāveres”, SIA “Piebalgas” un  SIA “RTU enerģija” – nominācijā “Uzņēmējs-Zemessardzes stiprinātājs”, Balvu profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola, Daugavpils Universitāte un Profesionālās izglītības kompetences centrs Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums – nominācijā “Mācību iestāde-izglītotājs par Zemessardzi”, bet  Daugavpils novada Vaboles pagasta pārvalde, Iecavas novada un Madonas novada pašvaldība – nominācijā “Aktīvākā Zemessardzes atbalstītāja – pašvaldība”.

Tāpat aizsardzības nozares vadība pasniedza pateicības rakstus vēl 55 uzņēmumu, pašvaldību un izglītības iestāžu pārstāvjiem, kuri pērn atbalstījuši Zemessardzi.

Preiļu novada pašvaldība saņēma Pateicību par sadarbību un atbalstu Zemessardzes spēju stiprināšanā un pilnveidošanā.

Latvijas uzņēmumi un iestādes apbalvošanai izvēlētas, izvērtējot zemessargu sniegtās atbildes aptaujas anketās, kā arī Zemessardzes bataljonu komandieru ieteikumus.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Aiva Kokoriša
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

Pēdējās izmaiņas: 21.01.2019.