Rīgas Centrālās bibliotēkas Imantas filiālbibliotēkā bērni iepazīst Preiļus

11.12.2018.

RCB Imantas filiālbibliotēkā jau daudzus gadus tematiskas nodarbības regulāri apmeklē pirmsskolas vecuma grupiņa no tuvējās Rīgas pirmskolas izglītības iestādes „Kamenīte”. Sagaidot Valsts simtgadi, bērniem piedāvājām iepazīt mūsu Latvijas novadus.

Pateicoties Preiļu novada pašvaldības dāsnajam atbalstam, 22. novembra saruna par Latgali izdevās īpaši jauka un interesanta. Sirsnīgs paldies par bibliotēkai dāvāto grāmatiņu „Izkrāso Preiļus”! Bērni ar gardu muti degustēja arī Preiļos ražoto sieru „Čedars”, bet, apskatot attēlus un video par Latgales podnieku darbu, ar interesi iepazina īstu māla svilpaunieku, kas ne katram Rīgas bērnam līdz šim bijis pieejams ikdienā.

Grupiņa iesaistījās rotaļā „Laba mana podu māte”, un tad, atbildot uz jautājumiem par redzēto un dzirdēto, sešgadnieki saņēma arī pārsteigumu – vēl vienu Preiļu dāvanu: pilsētas ģerboņa uzlīmes ar skaisto melno kraukli.

Ļoti priecājamies par pilsētu un novadu sadraudzību, atbalstu, jo bērniem bibliotēkā bija iespēja ne tikai no grāmatu attēliem un slaidrādes iepazīt skaisto Latgales novadu, bet arī pagaršot un aptaustīt no Preiļiem saņemtās veltes, kas Latvijas simtgades sajūtu darīja vēl sirdssiltāku.

Daiga Lapāne,
RCB Imantas filiālbibliotēkas vecākā bibliotekāre

 

Pēdējās izmaiņas: 11.12.2018.