“BiTriMulti – Multilateral Training Course for newcomers in youth exchanges” apmācības Turcijā

06.12.2018.

Iestājoties vēsākam laikam Latvijā, man tika dota iespēja doties uz Turciju, lai piedalītos apmācību seminārā BiTriMulti (BTM) – Multilateral Training Course for newcomers in youth exchanges, kas norisinājās no 6. līdz 10. novembrim skaistā Turcijas pilsētā pie pašas jūras – Adrasanā.

Uz Turciju no Latvijas devāmies divas meitenes. Sajūta, ka dodamies divatā padarīja piedzīvojumu daudz drošāku – tik tālu doties divatā tomēr ir drošāk. Apmācībās piedalījās jaunatnes darbinieki un nevalstiskso organizāciju pārstāvji no 16 Eiropas valstīm, kas strādā ar jauniešiem un kuri vēlas uzzināt, kā izstrādāt savu pirmo starptautisko jauniešu apmaiņas projektu programmā “Erasmus+”. Kopumā bijām 25 valstu pārstāvji vecumā no 16 līdz pat 50 gadiem.

Ierodoties mācību vietā, mani pārsteidza tik ļoti dažādie mācību dalībnieki. Pārsteidz ne tikai krasās vecuma atšķirības, bet arī jau vizuāli redzamās pasaules uzskata atšķirības. Šī dažādība bija tieši tas, kas padarīja mācības vēl vērtīgākas.

BTM apmācības balstījās uz mācīšanos darot, veicām dažādus simulāciju uzdevumos, kuri mijās ar darbnīcām, informācijas sesijām, grupas dinamikas uzlabošanas aktivitātēm. Tās noslēdzās ar simulācijas projekta iesniegšanu un izvērtēšanu, kā arī atgriezeniskās saites saņemšanu.

Erasmus+ mācības ir paredzētas ne tikai jaunatnes lietu speciālistiem, bet visiem, kas strādā ar jauniešiem – skolotājiem, ārpusskolas pulciņu vadītājiem, jauniešu organizāciju un pašpārvalžu vadītājiem. Informāciju par mācībām vari meklēt www.jaunatne.gov.lv vai www.salto-youth.net .

Mācības „BiTriMulti (BTM) – Multilateral Training Course for newcomers in youth exchanges” tika finansētas ar Eiropas Komisijas „Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.

Rakstu sagatavoja:
Sintija Ančeva
Jaunatnes lietu speciāliste

 

Pēdējās izmaiņas: 06.12.2018.