Izveidots ziedu dārzs pie Salas pamatskolas

03.12.2018.

Latvijas simtgades gadā biedrība “Sabiedriskais centrs “Smelteriešu cimdiņš”” kopā ar Salas pamatskolu ir realizējuši  projektu “Simts ziedu dārzs Latvijas simtgadei”.Projekts tika pieteikts Viduslatgales pārnovadu fonda un Preiļu novada domes rīkotajā konkursā. Vecā ābeļdārza vietā pie Salas pamatskolas ir tapis jauns ziedu un košumkrūmu dārzs. Paldies Preiļu novada domei par piešķirto naudu košumkrūmu iegādei! Košumkrūmi tika atvesti no audzētavas “Meža rasas”, transportu nodrošināja Saunas pagasta pārvalde, par ko liels paldies! Turpmāk pie skolas visus priecēs dažādu krāsu un noskaņu  hortenzijas, ceriņi, jasmīni, klinšrozītes.

Veiksmīgi sadarbojoties ar skolas absolventi-tagad jau arī profesionālu daiļdārznieci Zinaīdu Adamoviču,tika izveidotas puķu dobes, kurās vietu rada dažādu šķirņu un krāsu puķes – astrankcijas, helones, ārstnieciskās brūnvālītes, asklēpijas, kazbārdis, Sibīrijas spodiopogones, tūkstošlapu pelašķi, dienlilijas, lielziedu sārmenes un citas puķes. Puķu iegādi finansiāli atbalstīja Salas pamatskolas skolotāji.Laukumu starp puķu dobēm un košumkrūmiem klās zālājs, kuram daļu sēklu ziedoja skolas absolvente. Ziedu dārzā jauna un stabila vieta rasta Latvijas un Eiropas Savienības karogiem.

Lai ziedi būtu veselīgi un krāšņi, nepieciešamo mēslojumu piegādāja sadarbības partneris z/s “Miezīši.”Paldies viņiem par to! Jaunajā dārzā vietu ir atraduši absolventu dāvinātie košumkrūmi, ābelīte, ķirsis un bumbieris.Veidojot ziedu dārzu, savu vietu stabili saglabāja un ainavā lieliski iekļaujas skolas absolventa stādītais ozols, kurš ir izaudzis pietiekami liels un ir liecinieks  daudzām pārvērtībām pie skolas.

Ziedu dārzā tika uzstādītas arī latviešu spēka zīmes. Jaunais dārzs veiksmīgi tika apdzīvots, kad vasarā Salas pamatskolā tika organizēts Latvijas lauku kopienu Forums un sporta spēles. Pavasarī ziedu dārzs tiks papildināts ar jauniem stādījumiem, arī Latvijas simtgades gadā stādītie augi būs labi iedzīvojušies, gar ceļa malu nokaltušo ošu vietā paredzēts  izveidot liepu aleju, radot prieku ne tikai pašiem, bet arī iebraucējiem Smelteru ciematā.

Jaunais dārzs pie skolas būs arī lieliska vieta, lai realizētu jauno – uz kompetenču pieeju balstītu mācību saturu ne tikai bioloģijā, dabaszinībās, bet arī literatūrā, matemātikā, mūzikā un citos mācību priekšmetos.

Valentīna Madalāne,
Salas pamatskolas direktores vietniece izglītības jomā

 

 

Pēdējās izmaiņas: 03.12.2018.