Preiļu iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti uz izrādi “Vide Prožektoru Gaismās”

07.11.2018.

21. novembrī plkst. 18:30 Preiļu novada kultūras centra Izstāžu zālē skatītāji tiek aicināti uz izklaidējošu un vienlaikus dzīvesziņas pilnu izrādi “Vide Prožektoru Gaismās”.

Kāpēc veikalā nopērkami tikai taisni gurķi? Kāds ir printēšanai ekonomiskākais burtu fonts? Kas gan ir vairāk “pelnījis” ceļot – es pats vai mana ikdienas pārtika un apkārtējās lietas?, – par šiem un līdzīgiem jautājumiem uz skatuves prātos Kozmens jeb Mārtiņš Kozlovskis, tautā iemīļots Tv un radio raidījumu vadītājs, kā arī improvizācijas teātra “Spiediens” aktieris.

Šis pasākums veidots kā izrāde – teatrāla saruna gan starp tiem, kas uz skatuves, gan tiem, kas zālē.  Kā jau nosaukums vēsta, galvenais izrādes mērķis ir rosināt rūpēties par apkārtējo vidi, popularizēt resursu efektīvāku, vairākkārtēju izmantošanu un palielināt zināšanas par klimata pārmaiņām, īpaši akcentējot praktisko jomu – atkritumu šķirošanu; videi, katra cilvēka veselībai un “maciņam draudzīgu” paradumu veidošanu.

Pēc mākslinieciskās daļas izskaņas skatītāji aicināti tikties ar Preiļu novada pašvaldības un SIA “Preiļu Saimnieks” pārstāvjiem, lai pārrunātu iespējas šķirot atkritumus, kliedētu mītus par šķirošanu un apzinātu iespējas produktu dzīvescikla pagarināšanai (būvmateriālu utilizācija, drēbju nodošana mazturīgajiem, veco telefonu nodošana otrreizējai pārstrādei utml.).

Arī iedzīvotāji aicināti dalīties ar pozitīvu pieredzi, kā ikdienas situācijās var rīkoties videi draudzīgi.

Projekta veidotāji sadarbībā ar Latvijas Vides Aizsardzības fondu un biedrību Latvijas Mazpulki vēlas rosināt sabiedrības attieksmes maiņu par savām līdzdalības iespējām un pienākumiem, kur iesaistītās katrs indivīds, katra mājsaimniecība, liekot pamatus ilgtspējīgai sabiedrībai.

Biedrība Latvijas Mazpulki ir lielākā bērnu un jauniešu organizācija Latvijā, kuras misija ir videi draudzīga rīcība ikdienā un labāka dzīve Latvijas laukos.

Projektu atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.

Uz tikšanos!

Ieeja pasākumā: bez maksas

Sīkāka informācija:
Ilze Gūtmane
+371 28305063
ilze.gutmane@gmail.com

Pēdējās izmaiņas: 08.11.2018.