Preiļu pilsētas parkā aizvadīta restaurācijas apmācības meistarklase

02.11.2018.

Šī gada 8. oktobrī Preiļu novada dome noslēdza līgumu ar Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldi par daļēju finansējuma piešķiršanu Preiļu muižas apbūves galveno vārtu stabu restaurācijai (no Daugavpils ielas puses), darba gaitā paredzot arī projekta “Rīteiropas vērtības” (SAM 5.5.1., projekta Nr.5.5.1.0/17/I/007) aktivitāti – restaurācijas apmācību meistarklašu organizēšanu.

Izvēloties ekonomiski izdevīgāko piedāvājumu, darbus uzticēja veikt vietējam uzņēmumam SIA “Preiļu celtnieks”. Parka vārtu restaurācijas darbi ir veiksmīgi uzsākti un 1. novembrī norisinājās restaurācijas apmācības meistarklase, kurā piedalījās Preiļu novada domes pārstāvji un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Struktūrvienības Preiļi iegūstamās kvalifikācijas “Apdares darbu strādnieks” izglītojamie.

SIA “Preiļu celtnieks” komercdirektors Egīls Stikāns meistarklasi iesāka ar viesošanos Preiļu pilī, kur topošajiem speciālistiem skaidroja restaurācijas darbu pamatprincipus un dalījās pieredzē. Apskatot klātienē parka vārtu restaurācijas norisi meistaru klātbūtnē un klausoties stāstījumā par vārtu atjaunošanas specifiku, uzņēmējs kopā ar topošajiem apdarniekiem un domes pārstāvjiem pārrunāja restaurācijas darba etapus un darbiem paredzētās tehnoloģijas, uzsverot, ka darba realizācijas kvalitāte ir atkarīga no meistaru kvalifikācijas un pieredzes.

Preiļu novada domes attīstības daļas projektu vadītāja Sanita Meļko informēja, ka vārtu stabu mūrēšanas darbi tuvojas noslēgumam, savukārt apmešanas darbi tiks atstāti uz nākamā gada pavasari, gaidot atbilstošākus laikapstākļus veicamajiem darbiem. Pilnajā tehniskajā būvprojektā vārtiem paredzētas arī vārtu vērtnes, tāpēc, turpinot vārtu pilnīgu restaurāciju, pašvaldība nākamajā gadā plāno lūgt Nacionālajai kultūras mantojuma pārvaldei kultūras pieminekļu glābšanas programmā finansējumu vārtu vērtņu izgatavošanai.

Jolanta Upeniece,
Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 19.03.2020.