Preiļu Galvenajā bibliotēkā būs pieejami Lego Mindstorms roboti

30.10.2018.

Preiļu Galvenajā bibliotēkā turpinās digitālo aktivitāšu ģimeņu centra izveide, un palielināsies pieejamo izglītības aktivitāšu klāsts – apmeklētājiem būs pieejami seši Lego Mindstorms roboti.

Oktobra beigās un novembra sākumā Preiļu Galvenās bibliotēkas bibliotekāres piedalās Lego Mindstorms mentoru apmācības kursos, kur mācās konstruēt un programmēt Lego robotus, lai vēlāk dalītos savās zināšanās ar bibliotēkas apmeklētājiem. Kursi piecu dienu garumā norisinās projekta partnerbibliotēkā Latgales Centrālajā bibliotēkā Daugavpilī.

Jau vēstīts, ka Preiļu Galvenā bibliotēka ir iesaistījusies pārrobežu sadarbības projektā “Digitālo aktivitāšu centru tīkla izveide ģimenēm dzīves kvalitātes un izglītības atbalstam Austrumaukštaitijā un Dienvidlatgalē” (Network-Digi-Hubs) un iekārto ģimeņu digitālo centru, kur dažādu paaudžu interesentiem būs iespēja izglītoties un saturīgi pavadīt brīvo laiku ar mūsdienīgām tehnoloģijām aprīkotā vidē.

Ģimeņu centru tīkls  jeb DigiHubs tiek veidots Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam projekta Nr. LLI-089 „Ģimenes digitālo aktivitāšu centru tīkla izveide, dzīves kvalitātes un izglītības atbalstam Austrumaukštaitijā un Dienvidlatgalē“ (Network-DigiHubs nr.LLI -089) ietvaros. Projekts  tiek īstenots Preiļu, Daugavpils, Utenas un Zarasu publiskajās bibliotēkās. Kopējais projekta budžets – EUR 389 073,60, no tā Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums – EUR 328 162,54.

Papildu informācijai:
Ilona Skorodihina
Preiļu Galvenās bibliotēkas vadītāja
tālr. 26819391
ilona.skorodihina@preilubiblioteka.lv

Pēdējās izmaiņas: 30.10.2018.