Nav vajadzīgi milzu līdzekļi, lai pārsteigtu zviedru aktīvos seniorus

10.10.2018.

2. – 4. oktobrī Zviedrijas pilsētā Stokholmā norisinājās senioriem veltītā lielākā tūrisma izstāde “Senior 2018”.  Latviju tajā pārstāvēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta Mārketinga nodaļas vadošā eksperte Inguna Žīgure kopā ar Preiļu novada tūrisma informācijas centra darba speciālisti Inesi Martinkus.

Starptautiskajā tūrisma izstādē paši zviedri atzina, ka viņi mīl Latviju, jo tā spēj pārsteigt atkal un atkal –  ar skaisto dabu, kultūras dzīvi un, protams, gardo ēdienu. Tāpēc izstādes stendā seniori tika cienāti ar vienkāršu, bet gardu, latviešiem raksturīgu ēdienu –  rudzu maizi, sviestu un Latvijā audzētām linsēklām, kuras viņuprāt ir izcila delikatese! Vissirsnīgākie mirkļi bija tie, kad stendu apmeklēja Zviedrijā dzīvojošie latviešu seniori. Starp tiem bija arī tādi, kuri Latvijā nav bijuši 40 gadus, tāpēc saviļņojuma asaras ritēja abpusēji. Uz aicinājumu apceļojot dzimtās vietas Latvijā, viņi atsaucās pozitīvi, jo daudziem saknes ir tieši Latgalē.

Izstādi apmeklēja arī Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams un padomniece Elīna Tanne. Sarunā ar vēstniecības pārstāvjiem, nonācām pie vēl vienas kopējas tēmas – lellēm, kuras ir aktuālas gan Preiļiem un, kā izrādās, arī Latvijas vēstniecībai Zviedrijā. Vēstniecībā atrodas dāvināta leļļu kolekcija, kuras sastāvā ir desmitiem tautastērpos tērptu leļļu. Tā kā Preiļos katru gadu norisinās Starptautiskais Autorleļļu festivāls, tad, iespējams, jau nākošgad varēsim apskatīt Preiļos arī vēstniecības leļļu kolekciju.

Vai mūsu valsts ir pievilcīgs tūrisma galamērķis? Jā, ir. To patiesi apliecināja tie zviedru seniori, kuri ir jau pabijuši Latvijā un vēlas atgriezties vēlreiz. Kas zina, varbūt šoreiz tie būs Preiļi, kurus apmeklēs zviedru tūristi!

Inese Martinkus,
Preiļu novada TIC darba speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.