Konkursā SPICE 2018 uzvar Preiļu 1. pamatskolas 5.a klases skolēns DĀVIS KRŪMIŅŠ

08.10.2018.

Ar mērķi popularizēt interešu izglītību sabiedrībā un piedāvāt pusaudžiem netradicionālu un kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanas iespēju savas personības izzināšanai, palīdzot atklāt savas spējas un talantus, 2018. gada 26. septembrī notika tradicionālais konkurss „SPICE 2018”, kurā šogad piedalījās 27 (pieteikušies bija 33)  apķērīgi un azartiski vienpadsmit un divpadsmitgadīgi zēni no Preiļu 1. pamatskolas, Salas pamatskolas, Pelēču pamatskolas un Preiļu 2. vidusskolas. Konkursu organizēja Preiļu novada bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar starpnovadu Mājturības un tehnoloģiju skolotāju metodisko apvienību un Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeju (PVLMM).

Konkursa uzdevumi bija ļoti dažādi, kas nozīmēja, ka, lai kļūtu par Spicāko puiku, jābūt vispusīgam – radošam, apķērīgam, izveicīgam, erudītam dažādās jomās un ar praktiskām iemaņām.

Praktiskā uzdevuma veikšanai Mājturības un tehnoloģiju skolotāju metodiskās apvienības vadītājs, Preiļu 1.pamatskolas skolotājs Uldis Čerpakovskis bija sagatavojis skices, pēc kurām konkursa dalībniekiem no saplākšņa ar rokas rotzāģi vajadzēja izgriezt uzrakstu “LATVIJA” un izstrādāt tā dizainu. Rezultātu vērtēja pēc paveiktā darba kultūras – cik rūpīgi izgriezta, apstrādāta un cik rūpīgi un radoši noformēta detaļa. Vislabāk darboties ar rokaszāģi izdevās Preiļu 1.pamatskolas skolēnam Kārlim Kristianam Pastaram (10 punkti, 5.b klase) un Preiļu 2.vidusskolas skolēnam Vladislavam Jakovļevam (10 punkti, 5.klase),  neatpalika arī  Preiļu 1.pamatskolas skolēni Juris Mičulis (9 punkti, 6.a klase), Ēriks Kozers (9 punkti, 6.a.klase), Dāvis Krūmiņš (9 punkti, 5.a klase) un Preiļu 2.vidusskolas skolēns Ēriks Sergejevs (9 punkti, 6. klase).

PVLMM izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciālistes Silvijas Ivanovskas vadībā konkursa dalībnieki pildīja uzdevumu “Uzdevums muzejā”. Līderis šajā uzdevumā (8 punkti no 10 iespējamajiem)  bija Dāvis Krūmiņš. Nedaudz atpalika Kārlis Kristians Pastars (7 punkti), Daniels Meļuhs (6 punkti, Preiļu 1.pamatskola 5.b klase), Maksims Martinovs (6 punkti, Preiļu 2.vidusskola 5.klase).  

Jau tradicionāli zēniem bija jāizpilda arī izglītojošs uzdevums „Smadzeņu kustināšana 2018” – 20 jautājumi par dažādām tēmām, piedāvāti atbilžu varianti – jāizvēlas pareizā. Piemēram: “Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods.” Kas ir šo vārdu autors? (Rainis, Kārlis Skalbe, Rūdolfs Blaumanis, Leonīds Breikšs); Polikarps Čerņavskis bija slavens … (sportists, literāts, podnieks); Ko dara mūziķis, nošu lapā ieraudzījis vārdu “largo”? (spēlē ātrāk, ietur pauzi, spēlē lēnāk, spēlē skaļāk). Testā labākos rezultātus uzrādīja Salas pamatskolas 6.klases skolēns Reinis Pastars (7 punkti),  Juris Mičulis (6,5 punkti) un Kārlis Kristians Pastars (5,5 punkti).

Lai veiktu sportisko veiklības uzdevumu, zēniem bija nepieciešam stratēģiskā domāšana, veiklība, precizitāte un veiksme, jo uzdevuma izpildei bija dota tikai viena iespēja. Labākais rezultāts pieder Dāvim Krūmiņam, bet otrajā vietā Ēriks Kozers – abiem pa 10 punktiem. Savukārt 9 punktus saņēma Ričards Jakovļevs (Preiļu 1.pamatskola, 6.c klase) un Kārlis Kristians Pastars.

Apkopojot konkursa rezultātus, noskaidrojās, ka 2018.gada SPICĀKAIS puika ir Dāvis Krūmiņš (32 punkti). Otrais – Kārlis Kristians Pastars (31,5 punkti), trešais –  Ēriks Kozers (27,5 punkti). Atzinības saņēma Juris Mičulis (25,5 punkti) un Roberts Pastars (25 punkti, Preiļu 1.pamatskola, 6.a klase). Maksimālais punktu skaits, ko dalībnieks varēja iegūt bija 40 punkti.

Paldies dalībnieku pedagogiem – Uldim Čerpakovskim, Vjačeslavam Stepanovam, Osvaldam Šņepstam un Jānim Ernstsonam – par atbalstu, sadarbības partneriem par interesantajiem uzdevumiem.

Aija Caune
Preiļu novada bērnu un jauniešu centra direktore 
29221574
Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.