Preiļu novada uzņēmēji piedalās izstādē “Uzņēmēju dienas Latgalē 2018”

04.10.2018.

Jau ceturto reizi Preiļu novada pašvaldība finansiāli atbalsta novada uzņēmēju dalību izstādē “Uzņēmēju dienas Latgalē”. Šogad izstāde norisinājās  21. un 22. septembrī Latgales vēstniecībā “GORS.

Izstāde pulcēja 150 dažādu nozaru- ražošanas, tirdzniecības, pakalpojumu sniegšanas jomas uzņēmējus, kas iepazīstināja  apmeklētājus ar jaunākajiem sasniegumiem. “Uzņēmēju dienu Latgalē 2018” ietvaros notika izstāde, biznesa forums, politisko partiju debates, amatnieku un mājražotāju gadatirgus un tika nodrošināta kultūras programma.

 LTRK prezidents Aigars Rostovskis sacīja, ka iedzīvotājiem, kuri apmeklē pasākumu, būtiski saprast, ka tieši uzņēmēji ir tie, kuri rada darbavietas un maksā nodokļus, tādējādi veidojot Latvijas ekonomiku. Viņš aicināja ikvienu dalībnieku domāt par eksportu, jo tie, kuri jau to ir uzsākuši, noteikti jūtas daudz drošāk, bet tiem, kuri strādā uz vietas, jāsaprot, ka iekšējais patēriņš demogrāfijas dēļ turpina samazināties, tādēļ būtiski meklēt sadarbības partnerus ārvalstīs, lai neapstātos savā attīstībā.

No Preiļu novada izstādē piedalījās Preiļu tūrisma informācijas centra darbinieki un seši Preiļu novada uzņēmēji:

SIA “VVJumti”, kas sniedz profesionālu jumiķu pakalpojumus Latgalē, z/s “Kalni”, dažādu ogu vīna, sulu, marmelāžu un piparkūku ražotājs, NESTER CUSTOM Moto & Metal Art Gallery īpašnieks Aleksandrs Ņesterjuks, kurš šobrīd strādā pie jauna tūrisma objekta -izklaides kompleksa  ar vairākām  ekspozīciju zālēm izveidošanas, kurās izvietoti  mākslas darbi no metāla un pārbūvētiem motocikliem, Jānis Ziemelis, mākslinieks, kokapstrādes meistars, kurš nodarbojas ar specializētu koka izstrādājumu ražošanu, Jānis Plivda, mākslas pedagogs, brīvmākslinieks, kurš  piedāvā gleznošanas meistarklases un  privātstundas un SPA LabaSajūta – uzņēmums, kas  piedāvā  masāžas ar ēterisko eļļu spēku, SPA pirts kūres, kā arī organizē dažādus seminārus, meistarklases un nometnes. Īpašniece Kristīne Stašulāne uzsver, ka  ‘’LabaSajūta’’- tās ir pamatvērtības, kas tiek dāvātas cilvēkam caur piecām maņām, harmonijā ar sevi un dabu.

SIA “VVJumti” valdes loceklis Valdis Vucāns dalās pārdomās par dalību izstādē: “Uzņēmēju dienas Rēzeknē deva iespēju popularizēt savu uzņēmumu klātienē un runāties ar cilvēkiem. Ļoti liels pluss ir sarunas ar potenciālajiem klientiem un dažādu interesējošo tēmu izklāstīšana. Bija iespēja Latgali iepazīstināt ar ilgmūžīgiem jumta materiāliem. Cilvēki ņēma vizītkartes un bukletus, interesējās par materiāliem, jumta konstrukcijām un citiem jumiķus vienojošiem jautājumiem.”

Uzņēmējiem bija iespēja piedalīties arī tīklošanās spēlē “Spidernet”, kurā īsi un kodolīgi jāiepazīstina ar sevi, savu produktu un uzņēmumu. Spēles rezultātā katrs dalībnieks ieguva daudz jaunu ideju savas uzņēmējdarbības pilnveidošanā.  No Preiļu novada uzņēmējiem tīklošanās spēlē piedalījās Kristīne Stašulāne, kura atzinīgi novērtēja spēles rezultātus.

Izstādes apmeklētāji varēja  iepazīties ar reģiona uzņēmumiem – darba devējiem, kas piedāvā gan pastāvīgas darbavietas, gan prakses iespējas skolēniem un studentiem. Līdztekus darba devējiem savu mācību programmu piedāvājumu rādīja reģiona mācību iestādes: gan augstākās izglītības, gan vidēji – profesionālās mācību iestādes. Uz vietas gatavojot gardus desertus un piedāvājot frizūru meistarklases, izstādē  piedalījās arī RTRIT Preiļu filiāle.

Moto & Metal Art Gallery īpašnieks Aleksandrs Ņesterjuks izstādē ieguva balvu –Ekstravagantākais dalībnieks.

Preiļu novada uzņēmēji atzīst, ka šīs divas kopā pavadītās dienas bija vērtīgas ar jaunas pieredzes, jaunu zināšanu, jaunu sadarbības partneru un jaunu klientu  iegūšanu.

Mazais starts ir dots! Tālāk – viss pašu rokās!

Izstādi rīko Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK).

Ineta Liepniece,
Preiļu novada uzņēmējdarbības konsultante

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.