Aizvadīta pansionāta “Preiļi” ikgadējā izbraukuma ekskursija

21.09.2018.

Preiļu novada Labklājības pārvaldes pansionāta “Preiļi” iemītnieki kopā ar darbiniekiem sociālās rehabilitācijas ietvaros š.g. 19.septembrī devās ikgadējā izbraukuma ekskursijā. Šogad maršruts bija izvēlēts par labu Daugavpils novadam. Tika aplūkots Latgales zoodārzs Daugavpils pilsētā un Stalkera atpūtas parks, kurš atrodas Naujenes pagastā.

Nedaudz atskatoties uz skaistajiem mirkļiem ekskursijā, dalāmies ar iegūtajiem iespaidiem.

Latgales zoodārzs ir neliels municipāls zoodārzs, kurš atrodas netālu no Daugavpils pilsētas centra. Ekspozīcijā ir redzami dažādi eksotiskie un vietējie dzīvnieki: truši, putni, zivtiņas, pērtiķi, žņaudzējčūskas, krokodili, bruņurupuči, skorpioni un citi tropu mežu un Latvijas ainavu iemītnieki. Šajā zoodārzā  var brīvi ienākt jebkurš interesents, kā arī var brīvi iebraukt ar ratiņiem invalīdi un apskatīties ekspozīciju. Tas dara prieku visiem, sevišķi bērniem un personām ar kustību traucējumiem.

Otrs apskates objekts bija gleznaina vieta Daugavas krasta meža ielokā  dabas parka “Daugavas loki” teritorijā – atpūtas parks Stalkers. Arī šajā apskates objektā nebijām vīlušies, tas piesaistīja ne tikai ar unikālu un tīru gaisu, bet ar bagātīgiem eksponātiem – bērniem un vecākiem īpaši izveidotu laukumu, soliņiem, galdiņiem, terasītēm un lapenītēm utt. Parkā ir izvietoti dažādu materiālu eksponāti, kur ir redzami gan koka, metāla un akmens veidojumi. Jābilst, ka parks vēl nemitīgi top un papildina savu dažādību. Meža parkā ir izveidoti unikāli celtniecības objekti cietokšņa veidā. Ir āra kamīni un akmens tiltiņi. Tūristiem ir dota iespēja baudīt unikālo dabu tās visā krāšņumā, ar ko var lepoties visa Latgale. Mums tomēr pieder tik daudz – mēs esam bagāti ar tik skaistu un krāšņi izrotātu dabu: dažādiem kokiem, ziedkrūmiem un protams neskaitāmām ziedu kolekcijām.

Pansionāta iemītnieki izteic atzinīgus vārdus Preiļu novada pašvaldībai par atbalstu, palīdzību un sapratni, ka senioriem ir dota iespēja paceļot  un baudīt pozitīvas emocijas šajā skaistajā gadalaikā, kad vasara satiekas ar rudeni un izpaužas visā savā krāšņumā.

J.Sparāne,
Pansionāta “Preiļi’” sociālā darbiniece 

Pēdējās izmaiņas: 05.12.2018.