Latvijas Skolas Somas atklāšanas pasākums

11.09.2018.

Uzsākot jauno mācību gadu, 2018. gada 6. septembrī, teju seši tūkstoši skolēnu no visas Latvijas tikās Rīgā, atklājot Latvijas valsts simtgades lielāko iniciatīvu „Latvijas skolas soma”. Īpašā pasākumā Arēna Rīga skolēni piedalījās radošās darbnīcās un koncertā „100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”. Piedaloties atpazīstamiem māksliniekiem, tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju.

“Latvijas simtgadei veltītā programma “Skolas soma” ļauj visu klašu skolēniem paraudzīties aiz apvāršņa. Tā ir iespēja iegūt jaunas zināšanas un sastapties ar radošām personībām. Tie ir  pārsteidzoši atklājumi  un jauna emocionālā pieredze. Tas vienkārši ir interesanti. Iespējams, pats svarīgākais šīs programmas mērķis ir vienlīdzība jeb vienādas iespējas visiem. Tas nozīmē, ka tajā var piedalīties skolēni no visas Latvijas un nevienam nav nekādu privilēģiju. Katram ir iespēja atklāt mūsu kultūras krāšņumu un iepazīt Latvijas aizraujošo vēsturi,” atklāšanas uzrunā uzsvēra Ministru prezidents, iniciatīvas „Latvijas skolas soma” patrons Māris Kučinskis.

„„Latvijas skolas somas” iniciatīva ir veidota ar pārliecību, ka Latviju skaistāku un stiprāku var padarīt cilvēki, kuri ļoti labi pazīst savu zemi, tās vērtības, pārzina kultūru, dabas bagātības, lepojas ar zinātnes un uzņēmējdarbības sasniegumiem, ļoti labi zina arī savas valsts vēsturi, ir spējīgi dažādās valodās par to stāstīt citu valstu cilvēkiem,” atzīmēja kultūras ministre Dace Melbārde, uzsverot, ka šī, lielākā no Latvijas valsts simtgades iniciatīvām, ikkatram no vairāk nekā 240 tūkstošiem 1.-12.klases skolēnu to palīdzēs piedzīvot, izzināt un nodot tālāk.

Preiļu novada izglītības iestādes šajā pasākumā pārstāvēja 29 dalībnieki, gūstot jaunu pieredzi, spilgtus iespaidus un izbaudot krāšņo atklāšanas koncertu.

Aija Caune
Iniciatīvas «Latvijas skolas soma» koordinatore Preiļu novadā
Preiļu novada bērnu un jauniešu centra direktore
aija.caune@preili.lv 

Atskatu (arī fotogrāfijas) uz atklāšanas pasākumu skatīt šeit : https://www.lv100.lv/jaunumi/ar-6000-skolenu-lidzdalibu-atklata-iniciativa-latvijas-skolas-soma/

Aktuālā informācija par „Latvijas skolas somu” ir atrodama šeit: https://lv100.lv/skolassoma/

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.