Semināru cikls darba devējiem un darba aizsardzības speciālistiem

19.09.2018.

RSU aģentūra Darba drošības un vides veselības institūts sadarbībā ar Valsts darba inspekciju organizē bezmaksas semināru ciklu DARBA DEVĒJIEM UN DARBA AIZSARDZĪBAS SPECIĀLISTIEM

“OiRA – interaktīvs rīks darba vides risku novērtēšanai”
Semināra laiks
2018. gada 19. septembris
no plkst. 15.00 līdz plkst. 17.00
Krāslava, norises telpa Krāslavā tiks precizēta

Semināru vada: Dace Jakimova, darba aizsardzības eksperte
Semināra formāts – īsa prezentācija un praktiska darbošanās ar rīku pie datora ekspertu vadībā
Nepieciešamās priekšzināšanas un prasmes – pamatlīmeņa prasmes (ja protat lietot sociālos tīklus, piemēram, draugiem.lv, problēmu nebūs!)

Lūdzam pieteikt savu dalību seminārā, elektroniski aizpildot pieteikuma anketu šeit: http://stradavesels.lv/kalendars/event-3502/pieteikties/

Lūdzam ņemt vērā, ka dalībnieku skaits ir ierobežots. Pieteikšanās var tikt pārtraukta ātrāk, ja vietas būs aizpildītas.

Darba vides riska novērtēšana katram darbadevējam ir jāveic ne retāk kā reizi gadā.

Lai darba devēji vieglāk varētu izpildīt normatīvo aktu prasības, Valsts darba inspekcija sadarbībā ar Eiropas darba drošības un veselības aizsardzības aģentūru izstrādājusi interneta vietnē bāzētu interaktīvu rīku OiRA (Online Interactive RiskAssessment), kas ir īpaši piemērots mazajiem uzņēmumiem, kuros strādā līdz 20 darbiniekiem.

Pašlaik ir izstrādāti divpadsmit rīki: darbam birojā, izglītības iestādēm, veikaliem, lauksaimniecības uzņēmumiem, viesnīcām un viesu mājām, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem, uzkopšanas darbu veicējiem, skaistumkopšanas uzņēmumiem, autoservisiem, būvdarbiem (iekšdarbiem), autotransportam, ārstu praksēm.

Šis rīks ir paredzēts, lai darba devējs bez īpašām priekšzināšanām darba aizsardzībā varētu atpazīt savā uzņēmumā esošos darba vides faktorus, un novērtēt, cik liels ir risks, ka nodarbinātie cietīs vai saslims darba vietā. Ar rīka palīdzību iespējams noteikt veicamos darba aizsardzības pasākumus, kā arī sagatavot nepieciešamo dokumentāciju.

Vairāk par rīku:http://www.vdi.gov.lv/lv/OiRA/

Pēdējās izmaiņas: 19.09.2018.