Bērnu nometnes “Krāsainie sapņi” izsapņoti

10.08.2018.

Jau astoto gadu Preiļu novada bērni izmanto iespēju piedalīties aizraujošā piecu dienu nometnē Zolvas ezera krastā, kuru līdzfinansē Preiļu novada dome, un atbalsta Preiļu 1.pamatskola. Šīs vasaras nometne bija īpaša, jo tās aktivitātes bija vērstas uz  mūsu valsts – Latvijas simtgadi.

Visas nedēļas garumā audzinātājiem Ilzei Brokai, Ievai Babrei, Mārcim Adamovičam un Mikam Babrim palīdzēja un bērniem lika justies labāk brīvprātīgā darba veicējas Nikola Djubina un Ieva Adamoviča.

Nometnes saturs bija  izzinošs, radošs, sportisks un kādam arī  izaicinošs:

Diena sākās ar ikrīta sarunu apli, rīta rosmi un nometnes himnu.

Sadarbojoties savās komandās, bērni iepazina apkārtni, ugunskurā cepa kartupeļus, devās nelielā pārgājienā uz “Silmalām”, iemēģināja roku makšķerēšanā, DU mācībspēka Aināra Pankjāna vadībā iepazina dzīvnieku dzīvi naktī – klausījās putnu balsis, mēģināja pamanīt sikspārņus un pievilināja nakts tauriņus izgaismotās lamatās.

Katrs dalībnieks aizveda mājās pašgatavotu māla paliktni zivs izskatā – paldies Raivo Andersonam, auduma maisiņu izrotātu ar kādu no latvju zīmēm, draudzības rokassprādzes, paša lolotu un greznotu fotorāmīti, katra meitene – ziedu vainadziņu, kurš rotāja viņas galvu nometnes noslēguma koncertā. Paldies par latvisko koncerta saturu un iestudējumu – Ilzei Brokai. Līgo dančus iemācījās un izdejoja visi nometnes dalībnieki.

Nometnē bērni varēja peldēt, laivot – paldies Sandim Šķēpam un SIA “Dēkaiņi” par sadarbību, piedalīties stafetēs, spēlēt tīkla bumbu un kartupeli, savu radošo talantu dalībnieki attēloja zīmējot uz asfalta.  Oksana Kitajeva lieliski novadīja  iepazīšanās un vingrošanas nodarbības. Nometnē arī šogad katrs dalībnieks varēja piedalīties talantu šovā un modes skatē, kur bērni atklāja savas radošās spējas, sadarbību, izdomu un drosmi. Arī bilžu vakars ir nometnes neatņemama sastāvdaļa, kur katrs ieraudzīja sevi un draugus visdažādākajās situācijās.

Šogad bērnus pārsteidza Zolvas ezera pirāts, kura lomā iejutās Nauris Vigulis un Valters Reinis. Pirāts nometnes pirmajā dienā katram dalībniekam lūdza paveikt svarīgu uzdevumu, bet pēdējā – pārbaudīja to un palīdzēja nometnes vadītājai Lolitai Adamovičai izsniegt Apliecinājumus par nometnē paveikto. Vecāki varēja lepoties par savu bērnu veikumu, jo katrs noslēguma koncertā gan dziedāja, gan dejoja.

Ieguvēji bija visi – gan bērni, gan viņu vecāki, gan nometnē iesaistītais personāls. Paldies SIA Zolvas vadītājai Annai Šņepstei un viņas komandai par iespēju būt piecas dienas ezera krastā,  baudīt garšīgās maltītes, darboties, sadarboties, mācīties uzklausīt, kustēties un priecāties par dabu.

Informāciju apkopoja un fotomirkļus iemūžināja nometnes audzinātāja Ieva Babre

Pēdējās izmaiņas: 10.08.2018.